Ramcie

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Ramcie

Postautor: TomAsh » 28 lipca 05, 12:51

Witam! Mam takie małe pytanko - jakis czas temu moje ramcie zupelnie stracily barwy (mialem 3 samiczki i jednego samca). Jedna z samiczek - wyraznie mniejsza od innych i od poczatku slabo ubarwiona - ginela po prostu w oczach, chudla, chowala sie w roslinkach albo przy filtrze, az w koncu zniknela calkowicie :( Dwie pozostale, na poczatku mialy piekne barwy, ale rowniez zaczely je tracic. Pieknie wybarwiony pozostal samiec, jednak calkowicie zniknela u niego czarna kropka na ciele.
Po smierci tej samiczki musialem podjac jakies kroki - wysprzatalem cale akwarium, dalem rybciom ciemne tlo (wczesniej nie mialy w ogole) i za rada sasiada podnioslem temperature do 28 stopni (wczesniej utrzymywalem 25-26). Efekt byl niemal natychmiastowy - ramcie dumnie postawily swoje irokezy i na nastepny dzien kolorki byly po prostu niesamowite. Jednak dobre samopoczucie samiczek dziwnie wplynelo na samca. O ile do tej pory nie wykazywal wiekszego nimi zainteresowania, to teraz bez przerwy za nimi gania po calym zbiorniku. Zaczynam sie bac, bo te chowaja sie przed nim za filtrem albo w roslinkach i siadza tam caly dzien. Boje sie ze podziela los poprzedniczki. Co moglo temu draniowui odbic? Czy to moga byc jakies zaloty? Bo jesli tak to nieskuteczne calkowicie..
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ramcie

Postautor: akwakamas » 28 lipca 05, 13:13

Witam :D
Możliwe że samcowi nagla zaczeły się podoać samiczki :ok:
Ale aż tak brutalny raczej samiec w takiej kwesti nie powinien być :roll:
Ja w swoim akwa mam 4 ramirezki...i już są zaloty :D będą chyba dwie parki :wink:
Ale zanim zauważyłem jakie kolewiem zaloty samce też goniły samiczki że się kryły za filtrem :o
Tzn. jeden samiec gonił samice, bo dopiero wczoraj dokonałem zakupu nowych 2 x ramirezek, i szykuje się parka tak jak muwiłem :P

wydaje mi się że mu to przejdzie :mrgreen:

A od jakiego czasu to się dzieje :?:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

porki38
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 05, 19:56
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Ramcie

Postautor: porki38 » 29 lipca 05, 18:50

TomAsh pisze: za rada sasiada podnioslem temperature do 28 stopni (wczesniej utrzymywalem 25-26).

Ta temperatura jest znacznie za wysoka. Wcześniej było dobrze. A co z pozostałymi parametrami wody :?:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 89 gości