Co myślicie o takiej obsadzie?

Awatar użytkownika
kgflanela
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 05, 21:42
Lokalizacja: Zawiercie

Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: kgflanela » 21 sierpnia 05, 13:20

Po ostatnich kłopotach pozostały mi takie rybki jak w opisie na dole i myślę dokupić coś dla nich by nie było im samotnie, A mianowicie myślę nad dokupieniem pięciu danio pręgowanych, 10 neonków Insena lub czerwonych (jeszcze zastanawiam się) 3 kiryski pstre i dwie małe bojce wspaniałe.
Wiem, że skalary nie pasują do reszty, ale na razie mają około pięciu centymetrów i jak zauważyłem bardzo zaprzyjaźniły się z danio, a raczej on z nimi, bo da krok ich nie odstępuje a one go jak widać tolerują. (Wygląda tak jak by chciał je namówić do zabawy a ona patrzą jak na młodszego brata, ale z dumą)
Akw.250 L.

Awatar użytkownika
Długi
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 05, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: Długi » 21 sierpnia 05, 17:07

Jako ze jest to moj 1post czesc wszystkim!!
Ja bym dokupil 3-4 danio one lubia byc w grupie, 10 neonow innesa bo ladnie swieca, 3-4 bocje wspaniale, i 3-4 kiryski spizowe takie jest moje zdanie

pozdrawiam:Artur

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: tetra » 21 sierpnia 05, 17:14

widac zed pierwszy post :roll: , bocje za duze , neonki nie bo ladnie swieca bo zyja w lawicach , oddaj skalary dokup danio , neonki zostaw tak jak jest i dokup kiryskow , pozdrawiam :ok:

Awatar użytkownika
Długi
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 05, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: Długi » 21 sierpnia 05, 18:20

tetra pisze:widac zed pierwszy post :roll: , bocje za duze , neonki nie bo ladnie swieca bo zyja w lawicach , oddaj skalary dokup danio , neonki zostaw tak jak jest i dokup kiryskow , pozdrawiam :ok:

Z tym ze swieca to byl zart :( bocja duza one rosna do 15cm w akwarium 112l max 8-10 poz plywa po dnie, kirysek tez jest fajna rybka ktora plywa po dnie, to byla tylko moja priv.sugestia po co takie slowa na wstepie :niewiem: bez urazy :D pozdro

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: tetra » 21 sierpnia 05, 18:33

czlowieku nie chce zesc z toba na of topa , A BOCJE ZA DUZE SKARLOWACIEJA :zly: , pozdrawiam

Awatar użytkownika
jojka
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 4 sierpnia 05, 19:33
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: jojka » 21 sierpnia 05, 19:07

ja tez bym postawiła na skalary, bo to bardzo dostojneryby ,trzeba dobrac takich wspóllokatorów zeby sie zmnieszały z tym co masz, wiec jesli twoje skalary nie atakuja danio i neonków to mozna je dorzucic wiec ja docelowo proponuje skalarki, danio i neonki;)

[ Dodano: 2005-08-21, 19:09 ]
chodziaż nie wiem jak zareaguje na nich tarczobok;)

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: Behemoth » 21 sierpnia 05, 19:19

Hej :) Po pierwsze nie ten dział :?
Bocja w naturze dorasta do 30 cm, w akwarium dorasta do 15cm :? , a ty człowieku chcesz jeszcze jej polepszyć żywota, żeby dorosła do 8 cm? Jakby sie uprzeć to przecież rekiny tez mozna trzymac w 60 litrach, wkońcu w takim akwarium nie będą duże :?
Jakichkolwiek kąsaczy poniżej 3-4 cm nie dokupywałbym, bo jeśli chcesz zostawić skalary to jest szansa że zostaną pożarte. Stadko 15 danio powinno być :ok: , do tego 8 Żałobniczek, 4 Kiryski. Myślę, że tak było by dobrze, jednak nie ufałbym skalarom. Pewnego dnia moga poobgryzać płetwy Danio. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jojka
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 4 sierpnia 05, 19:33
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: jojka » 22 sierpnia 05, 13:25

spore akwa i szkoda by było je źle obsadzic !
więc po pierwsze zastanów sie co chcesz w nim naprawde miec, poczytaj o tych rybciach
zastanów sie czy dasz im takie warunki i czy pasuja do siebie!?
a potem je kup!;)

[ Dodano: 2005-08-22, 13:38 ]
jesli to akwa towarzyskei to rybki powinny byc towarzyskie i najepiej podobnych rozmiarów aby nie dochodziło do bujek i kanibalizmu

jesli robisz akwa z silnie terytorialnymi rybami to dobrze zeby było to akwa jednogatunkowe

zeby uniknac przykrych rpzczarowan najpierw naszykuj akwarium, włacz pompke, grzałke - jesliwymaga tego gatunek, a ryby powinny byc ostatnia rzecza jaka umiescisz w akwarium

moim zdaniem najłatwiej zaklimatyzowac ryby z worka na poczatku musi dojsc do wyrównaniu tem. w akwa i w worku a potem nalezy umozliwic wymieszanie sie wody w obu zbiornikach tak aby ryby przystowsowały sie do ph i i innych parametrów wody < z tegoco wiem to wiekszosc osób tego nie robi> wystarczy tylko nieznacznie przedziurawic worek w kilku miejscach

a ostatnim krokiem jest usuniecie worka z akwarium
wystarczy go rozerwac, a ryby same wypłyna

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: aajaa » 23 sierpnia 05, 07:45

A mnie się wydaj że najpierw wkładamy worek z rybką do naszego baniaka, po 20-30 min , dolewamy połowę objętości wody do woreczka, po kolejnych 23-30 min odlewamy wodę do zlewu i wpuszczamy rybę do akwa. Nigdy nie wlewamy sklepowej wody do naszego zbiornika.

Awatar użytkownika
jojka
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 4 sierpnia 05, 19:33
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: jojka » 23 sierpnia 05, 14:57

jesli sie wymiesza z akwariowa to to sie neutralizuje;)

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Co myślicie o takiej obsadzie?

Postautor: aajaa » 23 sierpnia 05, 15:08

Jak masz pisać takie głupoty to wcale nie pisz ! Zastanów się , i sprawdź zanim napiszesz coś niezgodnego z prawdą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości