Glony nitkowate

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Glony nitkowate

Postautor: End » 3 września 05, 13:15

Moje akwa zaatakowały glony nitkowate :evil: Z kad one sie w ogóle biorą?Co sprzyja ich powstawaniu? I jak je usunąc... :\

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Glony nitkowate

Postautor: tetra » 3 września 05, 14:21

otoskami , moze to byc wina zbyt duzego oswietlenia , zbyt duzej ilosci azotanow i tp. , moze przez to ze masz taka twarda wode , albo przez za duza ilosc skladnikow mineralnych w wodzie , pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: Glony nitkowate

Postautor: Giusss » 3 września 05, 15:48

Ja bym prędzej stawiał na Krewetki niż na Otoski. U mnie było tak że otoski interesują się tylko glonami pojawiającymi się na szybie, a przysmakiem Krewetek stały się (prócz wodzienia) glony nitkowate
U mnie przez miesiąc jak nie miałem praktycznie wogóle czasu na akwa, glony zaczęły wręcz zastępować rośliny. Gdy wkońcu mogłem się zabrać za akwa to na 3 dni zasłoniłem dokłądnie akwarium i nie dawałem żadnych nawozów. Po 3 dniach 50% podmiana wody i oczyszczenie roślinek metodą ręczną z glonów (niestety niektóre z roślin w najlepszym przypadku obcięte zostały o połowe). Od tej pory mam spokój z glonami. Jeżeli nawet pojawiają się to są one dla mojego oka nieuchwytne, gdyż 2 Otoseki i 3 Krewetki się nimi błyskawicznie zajmują.
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: Glony nitkowate

Postautor: End » 3 września 05, 16:15

A czy załozenie akwa od poczatku cos da? bo i tak musze zmienic zwir i akwa w inne miejsce postwic ;)

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: Glony nitkowate

Postautor: Giusss » 3 września 05, 19:37

A czy załozenie akwa od poczatku cos da? bo i tak musze zmienic zwir i akwa w inne miejsce postwic :wink:

Tyle że zaczynasz wszystko od nowa, bez równowagi biologicznej.
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Awatar użytkownika
Piasek
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 27 stycznia 05, 16:14
Lokalizacja: Chodzież

Re: Glony nitkowate

Postautor: Piasek » 3 września 05, 20:26

sory ze nie w temacie ale u was jest duzo otosków bo w moim miescie nie ma zadnego a sa 3 sklepy akwarystyczne
Piasek

OLEJ
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 lutego 05, 16:57

Re: Glony nitkowate

Postautor: OLEJ » 5 września 05, 21:47

Na glony nitkowate(pędzelkowate) najlepsze są kosiarki, ogulnie uważa się je za jedyne ryby akwariowe, które jedzą te glony(jeśli mówisz o krasnorostach, a nie zielonych glonach nitkowatych).

Przyczyn może być bardzo dużo. Z niewymienionych to niedobór CO2 (powstawanie węglanu wapnia), zachwianie równowagi biologicznej, słabe oświetlenie.

Glony powstają w miejscach, gdzie jest duży ruch wody, przy powierzchni, przy dnie, na roślinach, czy może wszędzie??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości