[300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

CzarekF
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 stycznia 14, 18:50

[300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

Postautor: CzarekF » 19 stycznia 14, 20:35

Witam, wynająłem mieszkanie i dostałem z mieszkaniem od razu akwarium z rybkami. Właściciel nie ma pojecia jak sie nimi opiekowac.Poprzedni lokaotrzy strasznie je zaniedbali, wygląda brzydko. Chcę się nim zająć ponieważ zamieżam pomieszkać w tym mieszkanku minimum rok albo i dwa. Nie chcę za bardzo w nie inwestować, ale żeby wyglądało ładnie. Jakieś porady co tam mogę wsadzić i co z nim zrobić ?

Dane akwarium:
-Wymiary 150cmx50cmx40cm
- obsada: 2 welonki po około 11 cm, zbrojnik lamparci 14 cm
- podłoże to żwirek
- naświetlenie dwie świetlowki aqua po 40w
-brak systemu CO2 oraz napowietrzenia, w akwarium tylko filtr oraz grzałka
- pełno brzydkich roślinek

Czy mogę dosadać roślinki w żyjącym akwarium? Czy mogę później dodać bojownika (potem zabiorę go ze sobą, w nowym mieszkaniu napewno założe własne akwarium). Czy mogę wstawić korzeń z mchami i czy mogę usunąć częśc tych roślin i posadzić coś ładniejszego ( jak tak to co?). Czytałem już trochę o opiece nad rybkami, ich dietą i jak i kiedy wymieniać wodę (jeszcze muszę odmulić dno, narazie wymieniłem 50% wody bonie była wymieniana od lat).

Link do zdjęcia:
http://w128.wrzuta.pl/obraz/aET8wVjIzsj ... 119_201244

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

Postautor: deXter » 19 stycznia 14, 20:45

To jest akwarium po Twoich pracach czy przed?
Jak na moje oko i akwarium z welonami to nie jest tak źle.
Bojek odpada dlaczego? Bo lubi wodę koło 26-28 stopni, a welony im bliżej 15 tym lepiej ;]

Co do obsady to imo jest spoko co można by jeszcze dodać nie wiem nie interesuje mnie to :P

Co do dbania o akwarium to podmiana wody jak najbardziej ok, ale z tym odmulaniem to lepiej się nie śpiesz, raczej sprzątanie czyli zbieranie z powierzchni podłoża, anie grzebanie w nim. Po co psuć stabilną biologię?
Roślinny hmm przy welonach może być ciężko bo one lubią je gryźć, ale wszystko co ma twarde liście raczej przeżyje.

Konkrety to jaki tam filtr jest?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

CzarekF
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 stycznia 14, 18:50

Filtr

Postautor: CzarekF » 19 stycznia 14, 20:57

Filtr to1000L/h, zdjęcie jest po moich pracach. Ja tylko zmieniłem wodę i wyczyściłem trochę osad z szyby, wyciąłem sporo zielska (na zdjęci jest to co zostało) bo praktycznie nie dochodziło świtało. Temperatura wody to 23 stopnie, jakbym odłączył grzłkę to pewnie dużo by się nie zmienilo bo podobną temperaturę mam w mieszkaniu (w sumie to nie wiem czy ona działa nawet).
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 14, 22:03 przez CzarekF, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tom-n-mariola
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 27 grudnia 13, 09:46
Lokalizacja: kraków

Re: [300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

Postautor: tom-n-mariola » 19 stycznia 14, 21:31

Oj tam zaniedbali. Widziałem po stokroć gorsze zbiorniki którymi chwalili się akwaryści. Ten naprawdę nie wygląda źle.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 14, 17:46 przez tom-n-mariola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

Postautor: deXter » 19 stycznia 14, 21:52

Czyli dołożyć korzeni coby ciekawiej wyglądało i dosadzić zielska tyku kryptokoryny, anubiasy, mikrosoria, żabienice i cieszyć się ładnym akwarium.
Masz stabilne akwarium po co to psuć?
Co do obsady zaprasza dział obsady.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

CzarekF
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 stycznia 14, 18:50

Odpowiedz

Postautor: CzarekF » 19 stycznia 14, 22:13

Ja chcę je tak pielęgnować, żeby go nie popsuć. Takiej oczekiwałem z konkretnymi rodzajami roślin, napewno coś z tego dosadzę, dziękuję za radę. Korzenia też wrzucę, podobno glonojady je lubią.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [300 L -chyba] Wynajmowane mieszkanie - gratis akwarium

Postautor: deXter » 19 stycznia 14, 23:46

Zbrojniki kolego, Zbrojniki :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
tom-n-mariola
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 27 grudnia 13, 09:46
Lokalizacja: kraków

Re: Odpowiedz

Postautor: tom-n-mariola » 20 stycznia 14, 07:54

Korzeń obsadź mchem będzie ciekawie wyglądał. Do obsadzenia możesz użyć peacocka.
CzarekF pisze:Ja chcę je tak pielęgnować, żeby go nie popsuć. Takiej oczekiwałem z konkretnymi rodzajami roślin, napewno coś z tego dosadzę, dziękuję za radę. Korzenia też wrzucę, podobno glonojady je lubią.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości