baktopur sery

milakami
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 05, 10:20

baktopur sery

Postautor: milakami » 27 września 05, 17:30

Mam akwarium od 5 dni, ale rybki wpuściłam do niego dopiero po 24 godzinnym odstaniu wody i dodaniu aquatanu sery. Jak już wpuściłam te rybki to na następny dzień niestety jeden z neonów stracił kolory i zdechł. Nie miał żadnego osadu na sobie.Tego samego dnia zauważyłam że pozostałe neony mają dziwne płetwy ogonowe,tzn.jakby poobgryzane.Jeden nie miał jej prawie wcale.Następnego dnia już nie żył.Poszłam więc do sklepu gdzie kupiłam rybki i obejżałam tamte neonki, ale u nich płetwy były całe. Sprzedający doradził mi BAKTOPUR SERY, gdyż uważał że to być może wina bakteri(martwica płetw).Zastosowałam, ale przed zauważyłam że moj bojownik może mieć podobny problem.
Reszta rybek nie ma żadnych objawów. Wszystkie,nawet te "chore" jedzą i są żywotne.
CZy ten baktopur nie zaszkodzi tym zdrowym?(nie widze negatywnych skutków, ale pytam dla pewności) Czy dobrze zdjagnozowano chorobe? :niewiem:
Akwarium 50l. Jest filtr,temperatura-24stopnie,rybki:1bojownik, 2 molinezje, 2 proporczykowce czerwonopregie(parka),3 neonki,5razbor espei,2 kiryski. są soślinki i tp.
:)

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: baktopur sery

Postautor: Izka:-) » 27 września 05, 17:58

Cos mi sie zdaje, że za wcześnie wpusciłaś rybki. Akwa nie zdążyło jeszcze dojrzeć. powinnaś poczekać kilka dni i dopiero wpuścić rybki. Te ubytki na płetwach to prawdopodobnie martwica spróbój kuracji bactopurem.
P.S.
3 neonki,5razbor espei,2 kiryski. są soślinki i tp.
Ojjj, to obsada troche nie tak. Neonków masz za mało , razbór też mało, zdecyduj się na jeden gatunek i stwórz stadko 10 -12 sztuk. Kirysków też dokup, stadko około 5 szt. Do reszty obsady też mam pewne zastrzeżenia, ale to nie ten temat :wink:

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: baktopur sery

Postautor: Elmo » 27 września 05, 18:21

Witam ;)

Kolejny raz ta sama historia.... przedewszytkim przez zakupem ryb czyli stworzeń żywych powinnismy posiadać już jakąś wiedzę na ich temat i zapoznać sie przynajmniej z teog typu publikacjami http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036 ogólnie dostępnymi nie tylko u nas na forum , ustrzegło by cię to przed sytuacją która cię spotkała. Zbyt szybko pokusiłaś się o wpuszczenie ryb , zbiornik nie jest dojrzały , ryby żyjące w sklepach zwykle tez nie posiadają super warunków , do tego dochodzi stresujący transport potem lądują w nieprzygotowanym środowisku i choroba gotowa... nawet jeżeli ci się uda je wyleczyć to juz na starcie masz w zbiorniku kupe bardzo niepożądanej chemi...

Pamiętajmy o cierpliwości.....

milakami
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 05, 10:20

Re: baktopur sery

Postautor: milakami » 27 września 05, 18:48

"nawet jeżeli ci się uda je wyleczyć to juz na starcie masz w zbiorniku kupe bardzo niepożądanej chemi... "
CZy to oznacza ze prawdopodobnie nie uda mi sie ich wyleczyć?
Co oznacza nipożadana chemia? Przeciez ma im pomóc!
:)

Awatar użytkownika
kgflanela
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 05, 21:42
Lokalizacja: Zawiercie

Re: baktopur sery

Postautor: kgflanela » 28 września 05, 11:19

Najlepiej to pomaga producentą specyfików, bo to oni mają z tego kasę.
To tak jak leki dla ludzi na jedno pomaga a skutków ubocznych jest cała kartka, leki dla ludzi są bardziej rygorystycznie sprawdzane a kto się przejmuje rybkami.
Z resztą cała nasza cywilizacja i jej chemia to już bokiem wychodzi a kiedyś nas zabije, ale kasa jest najważniejsza i to ona rządzi.
Akw.250 L.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości