Nowe akwa, nowe kłopoty:(( PROSZÊ O POMOC!!

Awatar użytkownika
Blaksmit2
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 08:03
Lokalizacja: Racibórz

Nowe akwa, nowe kłopoty:(( PROSZÊ O POMOC!!

Postautor: Blaksmit2 » 19 października 05, 08:26

Witam!

Zacznę od tego, że zachciało mi się większego akwa :D wymieniłem z 50L na 73L(wygląda zajebiście) wszystko było OK do wczoraj :( :( Po wpuszczeniu rybek(zbrojnik niebieski-1, mieczyk Hellera-1, gupiki-5, żałobniczki-2, kardynałki-2, neonki Innesa-4) wczoraj zauważyłem, że jedna z neonek z tyłu w okolicy od**tu ma po jednej i po drugiej stronie czerwoną plamkę, a na niej takie jakieś włoski, poza tym pływa głową w dół!!:( woda była kranówa odstana od jakiś 2 miesięcy w 5L baniakach. Odłowiłem ją do słoika i dodałem kilka kropli AKRAFLAWINY(Tropical) przeciwko pasożytom, reszta ryb 3ma się dobrze nic im nie jest. Proszę o pomoc!!! Co to może być? Wcześniej zawsze wymieniałem wodę w starym akwa i nic im nie było. Aha jak wlewałem wodę odstaną z baniaków to jakieś 10L wlałem kranówy nie odstanej i 2 dni póżniej wpuściłem rybki, czyżby TO od wody? Wcześniej zawsze wlewałem wodę odstaną w baniakach.

Proszę o POMOC!!!
Akwa 73L<1 zbrojnik niebieski, 2 coolskie Ramirezki , 2 neonki Innesa, 2 żałobniczki, 2 kardynałki>

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe akwa, nowe kłopoty:(( PROSZÊ O POMOC!!

Postautor: akwakamas » 31 października 05, 16:21

Troche za szybko wpuściłeś ryby do akwa, woda powinna w akwa razem z kamieniami odstać z tydzień i póżniej wsadzić roślinki i znowu odczekać z tydzień!! Najlepiej jeszcze przed wprowadzeniem ryb do akwa powinno sie sprawdzić parametry!! :!: Możliwe że jest to jakiś pasożyt, opisz to troche dokładniej!!
A teraz tak na marginesie zmieniając temat :idea:
Masz złą obsade, ponieważ neon jest to rybka stadna, i minimum 7-8 sztuk, żałobniczki i kardynałki tak samo :|
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości