Akwarium-prezent czy kara?!

Hitmen85
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 14, 19:55
Lokalizacja: Siemiatycze

Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: Hitmen85 » 25 kwietnia 14, 20:31

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy i od razu przychodze z problemem.
Otóż....
Dostałem (ze tak powiem "w spadku")akwarium 180l. i zupełnie nie wiem co mam z nim robić. Całość przywiozlem do siebie do domu i hoduje,chociaz raczej bym powiedział ze staram sie ale niezbyt mi to wychodzi.
Woda przed transportem była wylania do sedesu i uzupełnilem je nowa z dodatkiem jakiegoś tam ulepszacza.
Teraz z każdym dniem coraz bardziej robi sie woda zielona tzn zaczyna zieleniec.
Oprócz tego to jest mnóstwo ale to mnóstwo slimakow i jak cos tam wyczytałem w necie ze trzeba kupic bocje wiec i ja tak zrobiłem,kupiłem dwie bocje ale chyba nie radzą sobie bo nadal jest ich mnóstwo.
W akwarium sa:
- 4 neonki
- 2 bocje
- 1 glonojad (jeden zdechł po 4 dniach)
- 6 kiryskow
- 5 brzanka piecioprega
- 4 pretniki trojbarwne
- 8 zwinnikow czerwonoustych
- 1 gurami
- slimaki-mnóstwo
Prosze powiedzcie co robić by to nie zdechlo?!
BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!!
Aaa i badałem wodę. Ph 9 a NO2 ponad 0,3
Hitmen

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: Sance » 25 kwietnia 14, 20:33

Jaki filtr, napowietrzanie, oświetlenie?

Hitmen85
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 14, 19:55
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: Hitmen85 » 25 kwietnia 14, 20:38

Akwarium jest firmy juwel i filtr oraz oświetlenie tez w komplecie wszystko z tej firmy. Oświetlenie to dwie swietlowki po ok 100 cm
Filtr nie wdmuchuje powietrza do wody(z tego co czytałem tak na byc)
A i dodam ze brak żywych roślin. Wszystkie sztuczne
Hitmen

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: Sance » 25 kwietnia 14, 20:55

Nie jestem expertem ale... spróbuje pomóc.
Przede wszystkim przygotuj sobie dodatkowy zbiornik w którym możesz przetrzymać ryby minimum tydzień a najlepiej dwa.

U mnie w filtrze jest lampa UV na moją wiedzę ma zabijać glony. Wyczyść filtr w wodzie z akwarium.
Sztuczne ogólnie jest fuj jak wywalisz sztuczne rośliny wygotuj żwir i przepatrz całe szkło i osprzęt w poszukiwaniu ślimaków i jaj powinieneś się ich pozbyć w ten sposób. i wstaw żywe rośliny one ustabilizują akwarium ph powinno być w granicach 6,5-7.

Wsyp wygotowany żwir posadź roślinki zalej wodą i poczekaj na ustabilizowanie się akwarium. po tyg zmierz parametry i zobacz czy glony wrócą.
Pamiętaj że nowe czy po restarcie akwarium zawsze będzie troszkę glonami zarastać.
Moja porada dotyczy pozbycia się glonów i ślimaków w drastyczny sposób.


PS. po zakupie żywych roślin obejrzyj je dokładnie czy nie ma na nich jaj lub ślimaków. Powodzenia.

Lula007
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 24 kwietnia 12, 11:57
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: Lula007 » 25 kwietnia 14, 20:58

Bocje nie zainteresują się ślimakami jeśli będziesz im podawał dużo jedzenia. Dodanie nowej wody to błąd, ona musi dojrzeć...poczytaj o cyklu azotowym.
Obsada jest z dwóch różnych biotopów, tzn. że mają inne wymagania co do parametrów itd. zdecyduj które bardziej ci się podobają i w miarę możliwości oddaj resztę.
Na filtrach się nie znam, ale na twoim miejscu wywaliłabym sztuczne rośliny i zakupiła chociaż zwartki, albo inne łatwe w uprawie rośliny.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: kuba4410 » 25 kwietnia 14, 22:19

Masz NO2 na poziomie 0,3 mg/l. Jest to poziom śmiertelnie groźny dla ryb. Wszystko przez brak roślin.
Jaki masz ten filtr? Model podaj ;)
Proponuję oddać/sprzedać wszystkie ryby, zrobić restart i zacząć wszystko od początku, ale tym razem tak jak ma być. Co Ty na to? ;)

Awatar użytkownika
chabrasz003
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 3 lutego 14, 23:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: chabrasz003 » 25 kwietnia 14, 22:28

Też radzę oddać komuś chwilowo ryby i poczytać w książce akwarystycznej lub w internecie jak założyć akwarium.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: osama » 26 kwietnia 14, 08:36

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=11602 masz wysokie NO2, musisz zrobić głodówkę rybom. Nic im się nie stanie, jak nie będą jadły kilka dni. NO2 jest zabójcze, nie ma z nim żartów. Zawsze musi być 0.

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=3843 - koniecznie przeczytaj.
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036 - koniecznie przeczytaj.

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=7316
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
davidvilla
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 768
Rejestracja: 28 stycznia 14, 22:20
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Akwarium-prezent czy kara?!

Postautor: davidvilla » 26 kwietnia 14, 09:59

Szkoda że nie wiedziałeś wcześniej o tym "spadku". Miałbyś okazję i czas aby się przygotować. Aby filtr Juwela (pewnie Bio Flow albo Combo) napowietrzał, trzeba na wylocie dołączyć taką przejściówkę z rurką która musi wystawać z wody.
Tak czy inaczej koledzy dobrze doradzają ci restart. Najlepiej poświęcić trochę czasu na przeczytanie wszystkiego co się da o zakładaniu akwarium a potem zacząć od nowa. PH 9 to jak na tą obsadę bardzo wysokie:(
Visca El Barca! Més que un club!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości