Wysoka temp. w akwarium

Awatar użytkownika
kyuubi1990
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 5 marca 13, 10:11

Wysoka temp. w akwarium

Postautor: kyuubi1990 » 23 maja 14, 18:07

Witajcie nastały cieplejsze dni a co za tym idzie wyzsza temperatura w akwarium :(

zawsze miałem temp 25 stopni, jednak terraz mam 28 stopni. Otworzyłem klapki do karmienia żeby woda spokojnie sobie parowała jednak nic to nie dało.

Chciałem się dowiedzieć jak wy sobie z tym uporczywym problemem radzicie ?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Wysoka temp. w akwarium

Postautor: deXter » 23 maja 14, 18:27

Forum jest od zadawania pytań, ale i od szukania odpowiedzi.
Pozbyć się w ogóle pokrywy czytaj górą otwarte akwaria ;]
Zamontować do pokrywy wiatraki komputerowe.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

JaCoOoOoS
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 20 marca 13, 20:33
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wysoka temp. w akwarium

Postautor: JaCoOoOoS » 23 maja 14, 19:38

Ja w moim 112 L + 54L sump mam pokrywę z ABSu, 2 świetlówki 18 W T8 ze statecznikiem w pokrywie, doświetlone dwoma świetlówkami T5 24W ze statecznikiem na pokrywie. Temperatura w pokoju obecnie wynosi 28 stopni na termometrze pokojowym. Nie ma bata, musiałem się wykosztować na chłodziarkę. Kupiłem sobie Aquaela mini 200. Pomimo ogromnych ilości energii cieplnej pochodzących z oświetlonego słońcem pokoju i ze świetlówek, temperatura wody obecnie wynosi 24,5 stopnia. Chłodziarka potrafi mi się nawet 3, 4 razy dziennie włączać w taki ukrop ale rybki są bezpieczne :) Niestety taka chłodziarka to koszt ok. 1300 zł.


Kiedyś oglądałem taki filmik na YT jak ktoś zrobił DIY chłodnicę do akwarium z pokrywą. Nie wiem jak wygląda stosowanie tego rozwiązania na dłuższą metę, jaki jest stopień uciążliwości ale może ci się przyda:

https://www.youtube.com/watch?v=ozh-XGTAaGs

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 35 gości