Neony Innesa a oświetlenie akwarium

Felek
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 lipca 14, 17:08

Neony Innesa a oświetlenie akwarium

Postautor: Felek » 27 lipca 14, 15:27

Witajcie, mam pytanko. Do swojego nowego zbiornika (240l), planuję wpuścić ok. 30 Neonów Innesa. Jednakże wyczytałem o tej rybce że nie za bardzo lubi dużo światła.podobno tracą kolory i sąmniej ruchliwe. Czy mogę je wpuścić jeżeli planuje lampę 4x54 T5??

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: Neony Innesa a oświetlenie akwarium

Postautor: Baster » 27 lipca 14, 18:21

4x54 do daje w sumie 216W. Przeliczając to na Twoje akwarium to wychodzi 0,9W na litr wody, a to jest zdecydowanie za dużo dla ryb, a tym bardziej dla neonów Innesa które nie lubia zbyt jasnego oświetlenia. Tak w ogóle to ryby te bardziej nadają się do akwariów typu BW

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Neony Innesa a oświetlenie akwarium

Postautor: pawelk141 » 27 lipca 14, 21:57

Mialem neony Innesa w akwarium z krystalicznie czysta woda i wydawalo mi sie ze sa super ale gdy zmienilem aranzacje na BW to po prostu efekty nie porownywalne. W herbatce z mala iloscia swiatla prezentuja sie fantasycznie i jak chcesz neony Innesa to tylko w BW

Felek
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 lipca 14, 17:08

Re: Neony Innesa a oświetlenie akwarium

Postautor: Felek » 29 lipca 14, 18:43

Dzięki Panowie za info. Zastanawiałem się nad tym ponieważ w baniakach Amano, które są oświetlone na maxa widuje się często Neony Innesa...jednak wybiorę mimo wszystko baniak OW doświetlony, a zastanowię się nad inną obsadą:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości