Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Adaśko
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 8 sierpnia 14, 22:05

Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: Adaśko » 8 sierpnia 14, 22:20

Witam Serdecznie. Jestem początkującym akwarystą, natomiast jest to co zawsze chciałem robić w życiu. Zaczynałem od 20l, później kupiłem 60l. W chwili obecnej przywiozłem 240 litrowe akwarium. Problem tkwi w filtrze- otóż dostałem do tego akwarium mały Wewnętrzny filtr Aqua Nova NbF 1200l. Wygląda to dość śmiesznie jak na tak duże akwarium stąd też moje pytanie. Czy to Wystarczy? Jeśli nie to prosiłbym o pomoc- jaki filtr kupić ( niestety kwota gra dużą role, wolałbym filtr który nie jest zewnetrzny gdyż byłby problem z miejscem- chyba, że są filtry podwieszane). Z góry dziękuje za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 9 sierpnia 14, 09:01 przez Adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: Killifish » 8 sierpnia 14, 22:45

Może napisz jaką planujesz obsadę, to będzie łatwiej coś dobrać ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Adaśko
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 8 sierpnia 14, 22:05

Re: Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: Adaśko » 8 sierpnia 14, 23:31

Zastanawiam się nad biotopem Ameryki Południowej (niestety jeszcze nie jestem na tyle zorientowany w temacie, aby się zdecydować i nie wiem który będzie łatwy do odtworzenia).
Do tej pory posiadam ryby w 63 l i 20l akwarium:
- Bojownik syjamski i 2 bojowniczki
- gupik pawie oczko 12 sztuk,
-kirys 3 sztuki
- 1 glonojad
- 1 krewetka
- 1 rak Cambarellus orange
-7 neonów

Na chwile obecną posiadam jedynie rośline Ludwigia

Na chwile obecna Akwarium 240l jest nieużytkowane, czekam aż będe miał odpowiedni sprzęt (chodzi o filtr - chyba, że ten nbf 1200 jest dobry), abym mógł z nim ruszyć. Następnie zaczne dobierać odpowiednie podłoże, zasadze rośliny, poczekam aż rozwinie się flora bakteryjna i będe powoli wpuszczać ryby. Chciałbym to zrobić to dobrze, tak więc nasuwa się kolejne pytanie. Jakie polecacie podłoże do Biotopu Ameryki Południowej? Czy filtr hw 302 wystarczy? Zaryzykować z chińczykiem czy lepiej dołożyć (np. jbl e900) i mieć spokój? Jeśli dołożyć to jaki filtr polecacie w rozsądnej cenie?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: KAMYK32 » 9 sierpnia 14, 20:55

Co do samej obsady to się powstrzymam ;-) bo kicha jest :!: jeżeli chodzi o filtrację to zawsze zaczyna się od tego co się chce mieć? więc kicha jeżeli AMERYKA :? A Ja to KOCHAM :grin: obsada do wymiany-częściowo!I ncf-1200 SPOKO POCIĄGNIE.

Adaśko
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 8 sierpnia 14, 22:05

Re: Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: Adaśko » 10 sierpnia 14, 00:15

Bojowniki są w oddzielnym akwarium i docelowo nie będą w 240l. Odnośnie reszty z tego co mi wiadomo wszystkie ryby pochodzą z Amazonki, roślinność również się zgadza.
Dziś dokupiłem kilka ryb czyszczących które już posiadam:
- krewetka amano x 4
- OTOSEK x 5.

Dokupiłem również rośliny:

- Echinodorusy
- Micrantehum umbrosum
- Ludwiga rapens
- Bacopa Carolinania

Bardzo możliwe, że kicha. Jak już wspomniałem jestem nowicjuszem i człowiek uczy się na błędach, aczkolwiek w tym przypadku niestety nie wiem co robie źle, ponieważ flora i fauna się zgadza. Jeśli byłbyś w stanie mi to wyjaśnić- byłbym bardzo wdzięczny :) Odnośnie filtra jestem po rozmowie z doświadczonym akwarystąi doradził zapłacić więciej i kupić aquarella 250 i będzie wspólnie pracować z nbf-1200 i powinno być dobrze. Co myślicie o takim rozwiązaniu? :)

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc z Filtrem- 240l akwarium

Postautor: slaeer » 11 sierpnia 14, 14:06

Filtracja będzie ok, neonów dokup bo za mało na ławicę.
Adaśko pisze:-kirys 3 sztuki
- 1 glonojad
jaki kirys, jaki glonojad :niewiem:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości