restart akwa

mala89a
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 września 14, 15:31

restart akwa

Postautor: mala89a » 5 września 14, 15:53

Witam. Mam pytanie do uzytkownikow tego forum. Zdecydowalam sie na restart swojego akwa 64l. Powod: wieczne problemy z roslinami. Zdecydowalam sie zalozyc je tym razem na ziemi ogrodowej,ale nie o tym temat. Mam pytanie odnosnie wody . Wiem,ze do ponownego zalozenia akwa powinna zostac uzyta ta woda ze starego akwa,lub chociaz jej czesc,ale mysle ze nie jest ona odpowiednia gdyz zauwazylam,ze otosek ma wytrzeszcz oczu. Niestety w czasie wakacji akwa bylo pod opieka niekompetentnej osoby,w tym czasie zdechly krewetki 3,mieczyk i neon,ktore nie zostaly usuniete z akwa tylko sie w nim rozlozyly stad pewnie chory otosek. Czy moglabym zalozyc akwa z calkiem nowa woda? Tzn trzymac ryby w starej na czas restartu a pozniej przelozyc je do nowej? Odkazanie tej starej wody chyba nie ma sensu? Jak myslicie? I jak dlugo akwa musialoby dojrzewac jesli dodam bakterie startowe do calkiem nowej wody? Prosze o opinie.

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: restart akwa

Postautor: cyklista » 6 września 14, 08:18

Z wodą to nie czekaj jak masz taką sytuację, tylko od razu podmień z 80% i zakładaj akwarium z całkiem nową wodą bo i tak będzie lepiej niż trzymanie ryb w tym niewiadomym co masz teraz. Jak przeniesiesz ze starego podłoże i filtry bez ich namiętnego mycia i wyparzania to już będziesz miał większość dojrzałości akwarium.
Podkarpackie Forum Farmaceutyczne
pff.odt.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości