Początek z akwarystyką - co i jak?

Askynals
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 września 14, 08:11

Początek z akwarystyką - co i jak?

Postautor: Askynals » 6 września 14, 08:19

Witam!
Od zawsze intrygowała mnie akwarystyka, szczególnie po wykrytej u mnie alergii na sierść gryzoni, kotów, psów, pierza papug itp. Chciałabym założyć swoje własne akwarium. Dysponuję dwoma powierzchniami o wymiarach:
53 x 53 cm (obok okna i kaloryfera)
135 x 79 cm (w ciemnym kącie pokoju)
Jeszcze jest szafka - 76x33cm
Nie mam pojęcia ilu litrowe akwarium wybrać i ile by mnie to wszystko kosztowało. W mojej okolicy niestety nie ma żadnych sklepów akwarystycznych a pracowników sklepu zoologicznego to głupota pytać, ponieważ tacy czasem nie wiedzą nawet jaki gatunek ryby sprzedają. Z góry mówię, że nie chciałabym rozmnażać żadnych ryb i posiadać dwa gatunki w akwarium o ile jest to możliwe.
Pozdrawiam i proszę o rady co do założenia pierwszego akwarium :)

Awatar użytkownika
mateusz54b
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 2 grudnia 13, 11:24

Re: Początek z akwarystyką - co i jak?

Postautor: mateusz54b » 6 września 14, 12:34

Akwarium czym większe tym lepsze. Ile możesz przeznaczyć na ten cel?

Askynals
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 września 14, 08:11

Re: Początek z akwarystyką - co i jak?

Postautor: Askynals » 6 września 14, 12:48

Póki co 500 zł, ale mogę spokojnie dozbierać więcej bo nie chcę zakładać od razu całego akwarium z dnia na dzień tylko dowiedzieć się jeszcze o chorobach ryb, metodach czyszczenia itp. :)

Awatar użytkownika
mateusz54b
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 2 grudnia 13, 11:24

Re: Początek z akwarystyką - co i jak?

Postautor: mateusz54b » 6 września 14, 22:30

Za taką kasę spokojnie założysz akwarium 112l (akwarium,pokrywa z oświetleniem,grzałka, filtr i jeszcze zostanie kasy)
Ja mam 126l i żałuje że nie kupiłem 240l ale może kiedyś zrobię przesiadkę na większe
Poczytaj o cyklu azotowym bo to często prowadzi do problemów
Kup testy i poszukaj ryb które będą dobrze się czuły w takiej wodzie jaką masz (trochę zabawy jest ze zmianą parametrów)
Akwarium postaw w ,,135 x 79 cm (w ciemnym kącie pokoju)"
Można posiadać nawet kilka gatunków ryb (w mojej 126l mam 4 gatunki i wcale nie jest tłoczno)

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Początek z akwarystyką - co i jak?

Postautor: cyklista » 10 września 14, 08:04

Akwarium zrób na początku jak największe, możesz sobie zamówić na wymiar szafki, np 135x50x50cm i będzie co w nim robić. Potem zainwestuj w dobry filtr i zbieraj powoli na oświetlenie zależne od tego co będziesz chciał mieć.

ps. ale wazne jest jaka to szafka i czy obciążenie 300kg nie będzie dla niej za duże, ile miescja jest w niej, pod nia obok itd..

ps2. jak bys powiedział skąd jesteś to by było łatwiej
Podkarpackie Forum Farmaceutyczne
pff.odt.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości