Zachowanie ryb - neonki Innesa

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 20 lutego 15, 16:31

Witam,


zastanawiam się odnośnie tych rybek, mam 7szt, odkupiłam od kogoś według mnie są to już dorosłe rybki mają co najmniej 4cm, czy są one "leniwymi" rybkami?
chodzi mi o sposób pływania, pływają stadnie wolno , nagle potrafią się szybo zerwać, czy to normalne zachowanie dorosłych neonków? czy dopatrywać się jakiejś choroby, iż są takie osowiałe.

posiadam jeszcze molinezje złote i black molly są bardzo żywiołowe i szybko pływają; wszędzie ich pełno :)

zbiornik 72l *(molinezje mam zamiar oddać)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 lutego 15, 19:37 przez Lisstek, łącznie zmieniany 1 raz.

el_muerte
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 542
Rejestracja: 26 grudnia 13, 18:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: el_muerte » 20 lutego 15, 17:02

Jeśli są osowiałe, to prawie na pewno przekarmione. Robisz głodówki? Moje innesy to małe stado piranii.
www.dlabartka.pl - prośba o przekazanie 1% podatku

Akwarium 54 l a w nim:
10 x Paracheirodon innesi, 3 x Corydoras pygmaeus, 3 x Macrotocinclus affinis,
2x Apistogramma borellii, 1 x Pomacea diffusa

Milla
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 15, 22:37

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Milla » 20 lutego 15, 17:49

Jak często je karmisz?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: KAMYK32 » 20 lutego 15, 17:53

Trochę mało informacji o zbiorniku ;-) tj:parametry wody,dokładna obsada no i ważna temp. jak i filtracja,ile zbiornik funkcjonuje.Neon potrzebuje rybki która od czasu do czasu go pogoni,ale i równie dobrze może zaczynać się przygoda z ospą :mrgreen: więc info. i postaramy się coś bardziej konkretnego doradzić.

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 21 lutego 15, 15:45

el_muerte pisze:Jeśli są osowiałe, to prawie na pewno przekarmione. Robisz głodówki? Moje innesy to małe stado piranii.


tak, jeden dzień w tygodniu

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 21 lutego 15, 16:49

Milla , karmię je rano i wieczorem. W małych ilościach. Płatki, granulki, wafelki.

KAMYK32, parametry wody : nie robiłam, temp.25C, 72l , zbiornik miesiąc, filtr jakiś chińczyk 600l/h , obsada (powiecie że za dużo i że molki nie powinny być w takim zbiorniku, jak również kiryśniki)
obsada: 17 molinezji w tym black molly oraz złote (mam zamiar oddać sporą część), 7 neonków innesa, 2 kiryski spiżowe, 2 kiryski pstre, 2 kiryśniki, 2 zbrojniki niebieskie.

Może ja jestem przewrażliwiona, może faktycznie powinnam karmić je raz dziennie, podczas jedzenia są bardziej aktywne.

Mam pytanie jeszcze o kiryśnika, ma jakąś niewielką plamkę białą na łebku ale czytałam o pleśniawce i nie przypomina tego.
Martwi mi też mój kirysek pstry - zdeformowana jedna płetwa boczna, tak jakby się nie wykształciła jeszcze odpowiednio.

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: misiek1784 » 21 lutego 15, 17:12

Molinezji raczej nie trzymamy z neonkami...

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 23 lutego 15, 14:53

Podbijam temat.

Zdechł mi w niedzielę zbrojnik nieb. :sad: były dwa, mniejszego już nie ma. znalazłam go brzuszkiem do góry, brzuszek biały, nie "przeźroczysty" jak wcześniej. Nie zaobserwowałam żadnych objawów wcześniej.

Szukałam różnych przyczyn i stwierdziłam czytając różne fora, że albo gdy go kupiłam to może już miał chory np.przewód pokarmowy,
albo przyczyną była sytuacja, która miała miejsce tego dnia, wrzuciłam wafelek (jego skład:roślinne ekstrakty białkowe, mięczaki, skorupiaki, zboża , produkty pochodzenia zwierzęcego, glony, nie może być stosowany dla przeżuwaczy. Poniżej załączam zdjęcie wafelków) i akurat "glonojad" był w tym miejscu i zdążył coś tego skubnąć, później się rzuciły na to molinezje i może go poturbowały trochę
i ostatnia opcja, teraz znalazłam taką informację iż zbrojniki nie powinny jeść pokarmu zwierzęcego, i może to jest przyczyna, bo zjadł tego trochę...
Wiadomo to tylko domysły.

Proszę o rozwianie moich wątpliwości, z pewnością są tu osoby posiadające taką wiedzę

dziękuję

pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 26 lutego 15, 16:44

[quote="KAMYK32"]Trochę mało informacji o zbiorniku ;-) tj:parametry wody,dokładna obsada no i ważna temp. jak i filtracja,ile zbiornik funkcjonuje.Neon potrzebuje rybki która od czasu do czasu go pogoni,ale i równie dobrze może zaczynać się przygoda z ospą :mrgreen: więc info. i postaramy się coś bardziej konkretnego doradzić.[/quote]



podpowiesz coś w związku z tym co opisałam?

popadłam chyba w jakieś przewrażliwienie zaczynam dostrzegać u kiryśnika i ospę i flexibakteriozę...

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: pawelk141 » 27 lutego 15, 18:30

Parametry wody zmierz - ph,kh,gh. Ryby moga umierać z powodu złych parametrów wody. Troche małe akwa jak na 17 molinezji tak samo jak dla Kiryśnika, który osiąga nawet rozmiary 18cm( on potrzebuje akwa o minimalnej długości 120cm). Masz za małe akwa dla tych rybek. Poczytaj sobie o nich, w necie jest mnóstwo informacji na temat warunkow hodowli danego gatunku tylko trzeba wujka gogla spytac. A co do Neonków to jak dla mnie sa wizualnie bardzo fajne ale strasznie nudne i anemiczne.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: slaeer » 28 lutego 15, 16:04

nie może być stosowany dla przeżuwaczy

To ssaki, np. pospolita krowa. Zbadaj lepiej NO 2 w akwarium.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Mion_Ando
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 14 kwietnia 14, 10:29

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Mion_Ando » 28 lutego 15, 19:24

jezeli moge natrącić, to wszędzie pisze się, o trzymaniu neonów Innesa po 8 szt min w baniaku,parametry oczywiście jak najbardziej ale wiekszość tych które można spotkać w zoologu to wychodowane sztucznie i przyzwyczajone do chlorowanej czy innej wody jaką można spotkać w polskich wodociągach, czy studniach, o różnorodnym spektrum, poczynając od ph, do gh wody.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: slaeer » 1 marca 15, 01:16

W sklepie sa tylko tymczasowo. Nie sa hodowane w byle jakiej wodzie bo w twardej neonki nie podchodza do tarla.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Lisstek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 lutego 15, 15:39

Re: Zachowanie ryb - neonki Innesa

Postautor: Lisstek » 1 marca 15, 16:42

dziękuję za odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości