Problem z PH

elwis76
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 05, 15:29

Problem z PH

Postautor: elwis76 » 4 stycznia 06, 10:38

Witam. Mam problem z PH. Probowałem juz srodka obnizajcego PH bo mam za wysokie i nic to nie dało. Ocywiście twardośc zmalała do 4. Wiem ze mozna zastosowac wkład z tofu ale mam obawy ze woda zrobi sie starsze brazowa. Czy to prawda? A moze jest jeszcze inny sposób zeby obnizyć PH. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Akwa 112l. Kakadu harem, zbrojniki para, 3 krewetki filtrujące, węgorek

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z PH

Postautor: Marcinus » 4 stycznia 06, 10:54

Najlepszy sposób na zjechanie z ph to co2.

Napisz jakie masz ph i twardości wody bez używania chemii.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Problem z PH

Postautor: ciosek » 4 stycznia 06, 18:33

Tak jak mowil Marcinus ph w znaczny sposob obniza ph (sa przypadki ze ludzie zbijaja nawet po 0.8 stopnia i wiecej). Napewno wklad z torfu troche "zaherbaci" wode, to nieuniknione, jezeli duzo roslin to torf nieco odpada, z drugiej strony jak nie masz roslin to CO2 nie bedzie dobrym pomyslem... no chyba ze masz kase to Odwrocona Osmoze mozesz zakupic ;). Sposobem na zbicie ph jest dodawanie wody destylowanej (do podmienianej wody), ale woda nie moze pochodzic z instalacji miedzianych.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
hydrofil
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 3 maja 05, 10:07
Lokalizacja: zabrze

Re: Problem z PH

Postautor: hydrofil » 5 stycznia 06, 19:46

elwis76 pisze:Mam problem z PH. Probowałem juz srodka obnizajcego PH bo mam za wysokie


Jakie miałeś pH i KH w akwarium przed dodaniem chemii (fuj!)???

Jakie masz pH, KH w wodzie wodociągowej (mniemam, że jej używasz do podmiany) i czy wode do podmiany pobierasz rano czy wieczorem?


ciosek pisze:Sposobem na zbicie ph jest dodawanie wody destylowanej (do podmienianej wody), ale woda nie moze pochodzic z instalacji miedzianych.

Masz na myśli pewnie wodę destylowaną ze stacji benzynowej? Zgadzam się! nie ma nigdy pewności czy nie zawiera szkodliwych związków Cu, aczkolwiek warto zastosować węgiel aktywny:)

Woda z RO to dobry ale drogi pomysł; należy pamiętać o tym, że najlepiej pomieszać ją z "kranówką" (kalkulatory mieszania są dostępne w google).

Twardość węglanowa określa zdolność do buforowania czyli stabilizacji wartości pH wody (prawidłowa wartość powinna być >5 dKH).

Mam gęstą obsadę roślin, stosuję korę dębu korkowego, torf, mam również bombrownię. Warunki w akwa stabilne, wahania dobowe pH w normie, a przejrzystość jak najbardziej zadowalającą.

gwoli ścisłości odczyn oznacza się symbolem pH (a nie ph, czy PH).
"szkoda, że na forach jest tak dużo guglofobów"

"""""""""""""""""""""""""""""""
240l
azja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości