Okrzemki?!

grz3loo
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 07, 14:57

Re: Okrzemki?!

Postautor: grz3loo » 20 kwietnia 07, 22:13

Tomek23 pisze:Oświetlenie w "zwykłym" akwarium(nie roślinnym a tym bardziej holenderskim) powinno wynosić 0,5W/l.

[ Dodano: 2007-04-20, 21:40 ]
Jako optymalne minimum...


Tak wiem o tym. Tylko ze np. swiatlo 20W zwyklej zarowki nie rowna sie swiatlu ze swietlowki 20W. I dlatego tez pytam czy moge stosowac taka swietlowke.
Zobacze jak bedzie sie zachowywac akwa przy tez swietlowce 15W a potem najwyzej zmienie na mocniejsza.
Widmo 2700K jest stosowane w swietlowkach AQUAGLO (chyba taka sie nazywaja) - przyspieszaja one wzrost roslin w akwariach. Wiec wydaje mi sie ze taka swietlowka energooszczedna tez moze byc stosowana. Jak sadzicie?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Okrzemki?!

Postautor: Tomek83 » 20 kwietnia 07, 22:18

Skoro widmo tych świetlówek jest takie samo to myślę, że nie ma przeciwwskazań do ich stosowania w akwarium.

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Okrzemki?!

Postautor: Haitauer » 28 czerwca 08, 12:38

Temat bardzo stary - nie krzyczcie za odkopywanie, ale po co zakładac nowy temat? To tyle w kwestii wytłumaczenia się, teraz konkret:
Krewetkarium zalane jakieś 2 tygodnie temu i przyszły okrzemki i do mnie.
Mechanicznie usuwac z szyb czy poczekac na to aż same pójdą? Roślin na razie bardzo niewiele - poza wgłębką i mchem jest jeszcze kryptokoryna - malutka.
Oświtlenie Philips aquarelle i Sylvania grolux - łacznie dają 0,64 W/l
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Okrzemki?!

Postautor: artur_89 » 28 czerwca 08, 16:49

Spokojnie, akwarium dojrzewa, więc za jakiś czas to minie. Jaki masz żwir :?: Bo ja u siebie zauważyłem, że okrzemki miałem zawsze na żwirze kwarcowym, natomiast obecnie na bazalcie nie mam w ogóle. ;-)

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Okrzemki?!

Postautor: przemekkmmz » 28 czerwca 08, 16:55

Ha, z bazaltem jest taki problem, że nie do końca je na nim widać. U mnie też się wydawało, że nie ma ale jak robiłem restart i przyjrzałem się żwirkowi to było ich trochę :)

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Okrzemki?!

Postautor: Haitauer » 29 czerwca 08, 10:34

Mam żwirek płukany- piasek z akwarystycznego.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

darianus
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 6 września 08, 21:10
Lokalizacja: Działoszyn

Re: Okrzemki?!

Postautor: darianus » 9 września 08, 07:59

Haitauer pisze:Krewetkarium zalane jakieś 2 tygodnie temu i przyszły okrzemki i do mnie. Mechanicznie usuwac z szyb czy poczekac na to aż same pójdą? Roślin na razie bardzo niewiele - poza wgłębką i mchem jest jeszcze kryptokoryna - malutka.
Oświtlenie Philips aquarelle i Sylvania grolux - łacznie dają 0,64 W/l

Wg mnie w większości przypadków przyczyną powstawania okrzemków jest świeże akwarium, a nie oświetlenie.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Okrzemki?!

Postautor: osama » 9 września 08, 09:47

Darianus, autor wątku już na pewno w ciągu 2,5 miesiąca uporał się z problemem, więc nie odkopuj starych tematów.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości