Zestaw Perła

Zuska
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 31 października 05, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Zestaw Perła

Postautor: Zuska » 11 stycznia 06, 19:31

Mam pytanie czy ktoś z szanownych akwarystów posiada zestaw Perła 40 Proste o pojemności 30l? Proszę o opinię na jego temat!
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 06, 21:15 przez Zuska, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Zestaw Perła

Postautor: ciosek » 11 stycznia 06, 19:42

Ja osobiscie nie lubie wynalazków... dziwnie sie oglada, ryby nie maja jak sie "rozpedzic" na prostej ;), nie bardzo mialbym pomysl na aranż takiego zbiornika (chyba że piasek i korzenie ;P), wydaje mi sie ze jedyny mfiltrem jaki tam mozna wsadzic jest kaskada (bo inne to chyba zrobily by za dużą pralkę w takim akwa) dziewnie tez muysialoby byc z oswietleniem... jako że akwa nie jest dlugie, nie ma mozliwosci wlozyc tam swietlowek o duzej mocy, poza tym takie akwaria z reguły są dosc wysokie o małej podstawie, hmm... zalety??? ciezko mi znalezc... aha jest... nadaje sie na terrarium dla żabek :)

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw Perła

Postautor: shell » 11 stycznia 06, 19:49

zamiast filara gdzies w mieszkaniu-super pomysl. Kiedy mozna je ogladac ze wszystkicg stron, obejsc itp.

przy scianie - porazka, niezwykly ksztalt traci swoj urok a zaczyna przeszkadzac.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zestaw Perła

Postautor: Suonko » 11 stycznia 06, 20:00

Miałam takie 31L.
Faktycznie ciężko takie zagospodarować, natomiast jak już się to zrobi, to wygląda naprawdę ciekawie.
ciosek, wbrew pozorom kaskady tam nie włożysz, chyba, że nie masz pokrywy. Jedyne filtry przeze mnie polecane, to wewnętrzne. Miałam ustawiony tak, że wylew wody był ponad lustrem wody.
W oryginalną pokrywę można wkręcić zintegrowaną świetlówkę kompaktową. Ja miałam 8W Philipsa z takich krótkich, także światła było dość nawet dla wymagających roślin.
Problemem za to było utrzymanie równowagi. No ale to nie kwestia kształtu akwa, tylko jego pojemności.

Acha ... Fajny efekt jest w takim akwarium, bo jak się odpowiednie stanie, to widać rybki w 2 szybkach na raz, co powoduje złudzenie, że jest ich więcej :)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zestaw Perła

Postautor: rysib » 17 stycznia 06, 18:04

ciosek pisze:wydaje mi sie ze jedyny mfiltrem jaki tam mozna wsadzic jest kaskada

a w pokrywie tego zestawu nie ma czasami juz zintegrowanego filtra??
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zestaw Perła

Postautor: Suonko » 17 stycznia 06, 18:35

rysib pisze:a w pokrywie tego zestawu nie ma czasami juz zintegrowanego filtra??


Pierwszy post był w całości zmieniony, także traść nie trzyma się kupy ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Demon
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 06, 12:51

Re: Zestaw Perła

Postautor: Demon » 18 stycznia 06, 10:43

Taki zestaw perła posiada wszystko czyli filtr i grzałke też oraz oświetlenie. Samo akwarium jest super, oświetlenie obleci choć świetlówka dziadostwo więc trzeba kupić nową, filtr dziadostwo szkoda kasy, grzałka najtańsza ale od biedy obleci. Podsumowując szkoda kasy na taki zestaw zwłaszcza ten filtr to tragedia bo kiepsko filrtuje a przy tym buczy jak traktor. :|

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości