Czarny nalot na zwirku i piasku

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Czarny nalot na zwirku i piasku

Postautor: luki174 » 29 września 15, 21:32

Niestety, sinice pomimo zużycia środku nadal są i powstają nowe :(
Od tygodnia używam CO2, może pomoże mi z tymi glonami, czas pokarze.
Jutro dokupię rogatka, aby ten pozbył sie jak najwięcej NO3, bo ostatnio wysoki mialem, ok.25.
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Czarny nalot na zwirku i piasku

Postautor: Sance » 30 września 15, 06:04

Since powstają przy nadwyżce Po4 w stosunku do no3 więc albo za mało azotu albo za dużo fosforu. Skoro masz wysoki azot więc zostaje tylko bardzo wysokie stężenie Po4 i tu kłaniają się podmiany wody. Albo więcej albo częściej.

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Czarny nalot na zwirku i piasku

Postautor: luki174 » 1 października 15, 20:39

Tak, wiem ze stosunek nieodpowiedni bo mierzylem.
Na razie jednak chce, aby woda sie nasycila CO2, dosadze rogatką i wtedy będę robił wszystko, aby stosunek byl 10:1.
Jutro tez planuje co nieco pozmieniac rozstaw roślinek ;)
A i mam do Was pytanko, planuje jutro pogrzebać troche w podłożu, czy lepiej w takim wypadku wylowic ryby?
Jesli tak, to czy nic im nie będzie bez napowietrzania w wiadrach przez ok. 2-3h?
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarny nalot na zwirku i piasku

Postautor: Greek » 1 października 15, 20:48

luki174 pisze:A i mam do Was pytanko, planuje jutro pogrzebać troche w podłożu, czy lepiej w takim wypadku wylowic ryby?

Na pewno przesadzanie roślin i długotrwałe grzebanie rękami w akwarium je zestresuje. Tylko problem w tym, że łapanie ich również to uczyni, być może nawet w większym stopniu. Poza tym aby je wszystkie odłowić, należałoby usunąć sporo dekoracji oraz - skoro planujesz przemeblowanie - również rośliny. Tak że to co najbardziej stresujące byłoby już za nimi ;) Więc jak widać są za i przeciw - musisz sam zadecydować :)

luki174 pisze:Jesli tak, to czy nic im nie będzie bez napowietrzania w wiadrach przez ok. 2-3h?

Wszystko będzie ok.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Czarny nalot na zwirku i piasku

Postautor: luki174 » 1 października 15, 21:05

Ok. To może tylko czesc wypowie, głównie kiryski, żeby ich gdzies czasem nie przykopać ;)
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości