Zmiana obsady.

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Zmiana obsady.

Postautor: Łukasz101291 » 8 września 15, 20:27

Witam
W swoim zbiorniku planuję zmienić obsadę. Aktualnie posiadam pielęgnice Cichlasoma Octofasciata. Nową obsadę będą stanowiły pielegniczki wymagające miękkiej wody (docelowo paletki, jak nauczę się utrzymywać odpowiednie parametry wody) także środowisko będzie zupełnie inne. Jako,że na swoje hobby mam ograniczony miesięczny budżet planuję przekształcać akwarium w kilku krokach, które podam poniżej. Chciałbym abyście ocenili czy dobrze planuję czy lepiej coś zmienić.

1.Wyczyszczenie akwarium i ozdób przy użyciu perhydrolu. Planuję po spuszczeniu wody i mechanicznym czyszczeniu zbiornika zalać go ponownie wodą z perhydrolem i przez dwa dni filtrować wodę aby zabić niepożądane bakterie.
2.Zalanie akwarium świeżą wodą.
3.Dostosowanie oświetlenia do żyjących roślin.
4.Posadzenie roślin
5.Zakup filtra RO i testów kropelkowych. Dostosowanie odpowiednich parametrów wody.
6.Po 2 tygodniach od ustabilizowania się docelowych parametrów wpuszczenie ryb.

Jak myślicie czy plan jest dobry?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zmiana obsady.

Postautor: Sance » 8 września 15, 20:48

Jak duży masz zbiornik?

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: Zmiana obsady.

Postautor: Łukasz101291 » 8 września 15, 20:50

240 litrów.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zmiana obsady.

Postautor: Sance » 8 września 15, 21:04

No to cię zmartwię.
Jeżeli chcesz ładne rośliny to musisz wsadzić minimum 4 cztery świetlówki po 39w co będzie trochę prądu brało. do tego filtr i co najmniej wavemaker aby zapewnić dobry przepływ to następne co zjada prąd. Grzałka i grzanie do 28-29 stopni kolejny prądożerca.
Do tego filtr ro bo przy dyskowcach woda to podstawa.to daje duży odpad przy filtrowaniu.
Nawozy.
Jeżeli masz ograniczony budżet to sprawdź czy się w tym zmieścisz;)
Jeśli tak to twój plan brzmi sensownie poza tym perhydrolem. Po co on. Wystarczy dokładne umycie zwykłym octem.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zmiana obsady.

Postautor: barttsw » 8 września 15, 21:11

aby przygotowac zbiornik pod dyskowce + utrzymanie to skarbonka bez dna
przedewszystkim woda RO bo duzy odpad 1:4
mozna kombinowac z oswoiietleniem hqi ale koszt zakupu o wiele droższy niz t5

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: Zmiana obsady.

Postautor: Łukasz101291 » 8 września 15, 21:13

Roślin nie chcę jakiś mega skomplikowanych. Jeżeli chodzi o budżet to jakoś dam radę. Aktualnie mam dwa akwaria, zostanie jedno. Jeżeli będzie bardziej prądożerne to i tak bilans będzie podobny. Inwestycje są podzielone ponieważ nie chcę od razu pakować kilkuset złotych na raz ponieważ żona ma ograniczoną cierpliwość, a przecież są jeszcze wydatki na wędkarstwo:) Plan powstał po to,żeby wszystko robić sobie powoli i na spokojnie. Nigdzie mi się nie śpieszy. O perhydrolu czytałem na forum o paletkach. Ale jeżeli mówisz,że ocet wystarczy do tym bardziej mnie to cieszy:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 92 gości