Ciąża u gupika

lypynsky1011
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 08, 17:18

Re: Ciąża u gupika

Postautor: lypynsky1011 » 15 stycznia 08, 15:27

mam samicę gupika i ma około 2.5cm może 3 i pływa z 5 samcami kiedy będą małe czy samica musi mieć 6 cm i dopiero wtedy będą???

Awatar użytkownika
Domingo
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 25 listopada 07, 19:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ciąża u gupika

Postautor: Domingo » 15 stycznia 08, 15:38

Nie możesz trzymać 1 samicy z 5 samcami ! Zamolestują ją na śmierć .
Ciąże rozpoznaje się nie po długości tylko po wielkości brzucha , tylko jak będzie gruba jak ''beka'' , i będzie powoli pływać to poród będzie lada chwila.
112L

LoLomat
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 2 września 09, 20:20

Re: Ciąża u gupika

Postautor: LoLomat » 2 września 09, 20:26

ja mam 3 samce i 2 samice gupika (do tego 3 male glonojadki, miedzika, 4 dania i 2 platynki - akwarium 45cmx25cm wysokosc 30cm)

Obie samice gupika sa kotne tylko jedna w bardziej zaawansowanej "ciazy".
Byly kupione nie dawno, dlatego nie wiem kiedy doszlo do zaplodnienia.
Wlozylem ta jedna samice do kotnika bo widze ze jest na prawde baaardzo gruba i ma spora czarna plamke z tylu ale ona wyskakuje albo sie nie rusza i nie chce jesc... Nie wiem kiedy male sie urodza i czy w ogole do tego dojdzie..
Prosze o pomoc. :D
Proszę pisać poprawnie. Tomek83


Pisze w tym poscie zeby nie bylo ze na sile sobie nabijam... jak poprawnie? Gdzie byl blad?
Ostatnio zmieniony 2 września 09, 20:28 przez LoLomat, łącznie zmieniany 1 raz.

Mart@
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 18:50

Re: Ciąża u gupika

Postautor: Mart@ » 4 września 09, 15:08

Mam samicę gupika, która jest naprawdę bardzo gruba od początku gdy ją kupiłam. (Jakiś miesiąc temu). Widać u niej !czerwoną! plamkę ciążową, a na niej maleńkie kuleczki wielkości ziarenka piasku. W akwarium są samce. Czy to jest ciąża? Za ile może urodzić?

Awatar użytkownika
WiiiZiii
Ryba
Ryba
Posty: 434
Rejestracja: 10 listopada 08, 13:00
Lokalizacja: Chorzów/Ruda Śląska

Re: Ciąża u gupika

Postautor: WiiiZiii » 4 września 09, 18:29

Foto wiele by pomogło...
!!! Veni !!! Vidi !!! WiiiZiii !!!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/wiiiziii

ostap
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 09, 21:53
Lokalizacja: augustow

Re: Ciąża u gupika

Postautor: ostap » 9 września 09, 22:06

a ja mam akwa od jakisch 4 lat i przez caly ten czas zawsze mialem jakies glupiki roznie z nimi bywalo raz byla plaga a raz tylko parka. na dzien dzisiejszy mam 6 samic i 3 samce i plage narybku jakies 200 sztuk bez zadnego odlawiania samic plywaja wszystkie razem w 240l razem z mieczykami poldziopkami i limkami.
Pisz poprawnie, więcej upomnień nie będzie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 10 września 09, 18:08 przez ostap, łącznie zmieniany 1 raz.

OleenQa
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 09, 11:13

Re: Ciąża u gupika

Postautor: OleenQa » 11 września 09, 11:20

Witam,
akwarium mam od niedawna 25L 4kiryski (3samice 1samiec) i 2 gupiki (samiec i samica) Samice gupika kupiłam jakieś 3 dni temu. Nie znam się za bardzo na ich ciążach dlatego chciałabym zapytać czy wszystko z nią OK bo ucieka przed samcem. Wydaje mi się że to nie powinna być ciąża gdyż nie widzę czarnej plamki :D ale możliwe jest też że nie wiem czego szukać :) Wydawało mi się że ma po prostu taki wzór na brzuszku. Nie widziałam jej innej :D

http://img200.imageshack.us/i/zdjcie044zw.jpg/

Przepraszam za jakość zdjęcia ale pływają dość szybko i trudno mi je było uchwycić.

Awatar użytkownika
Pac
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 9 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciąża u gupika

Postautor: Pac » 11 września 09, 17:44

Zaczniemy od tego, że na zdjęciu widać jedynie barwiony żwir, sztuczną roślinę i muszelkę... Kiryski są do oddania, jakiej długości mają wąsy? Gupiki trzyma się w haremach, by agresja samca rozłożyła się na kilka samic, a teraz biedna nie ma gdzie się schować. Radzę poczytać też o podstawach akwarystyki.
25l krewetkarium: RC
112l LT

216l: Channa gachua

OleenQa
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 09, 11:13

Re: Ciąża u gupika

Postautor: OleenQa » 11 września 09, 20:07

Dziękuję za słowa krytyki. Jednak moje pytanie nie dotyczyło tego czy podoba się komuś wystrój mojego akwarium albo czy mam oddać kiryski które mają się świetnie. Pytałam jedynie o to czy samica gupika jest w ciąży o nic więcej więc inny komentarz był zbędny. Pozdrawiam!

Mart@
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 18:50

Re: Ciąża u gupika

Postautor: Mart@ » 12 września 09, 09:01

OleenQa, gupiki cały czas są w ciąży. Twoja samiczka na pewno jest kotna.

OleenQa
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 09, 11:13

Re: Ciąża u gupika

Postautor: OleenQa » 12 września 09, 10:02

heh :) a chciałam mieć mało rybek! :) :) :)

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciąża u gupika

Postautor: noovaa » 12 września 09, 11:08

mam dwie samice ... obie w ciąży były ... wczoraj rano jedna z nich urodziła .. niestety za późno zauważyłam... odłowiłam jedno młode ..

Dziś kupiłam kotnik i wsadziłam tam drugą samicę bo podejrzewam że jak razem mieszkały to ta druga też niedługo urodzi... Prawda?
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciąża u gupika

Postautor: marian9669 » 12 września 09, 11:22

po pierwsze. Do kotnika wkłada się tylko 1 rybę, bo 2 nie mają miejsca. Po drugie, jeśli ta druga urodzi, rybki zostaną zjedzone, bo noworodki są na tyle małe, że samice bez problemu je zjedzą. Jeśli by była 1 to małe przez otwory w siatce wydostałyby się d akwarium, ale że są dwie, to jedna będzie rodzić, a druga będzie je zjadać.
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciąża u gupika

Postautor: noovaa » 12 września 09, 11:25

wczytaj się...
Dziś kupiłam kotnik i wsadziłam tam drugą samicę


tylko tą drugą ...

kotnik jest w głównym akwaium, ale siatka na tyle gęsta że małe nie ucienką .. i jak samica skończy rodzić to ją do głównego chce odłowić.

Pytam tylko czy możliwe jest żeby jeszcze długo nie rodziła jeśli jedna z nich urodziła wczoraj (ta z mniejszym brzuchem). Bo nie chce jej tam trzymać nie wiadomo ile.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciąża u gupika

Postautor: marian9669 » 12 września 09, 12:11

Jeśli samica będzie miała bardzo czarną kropkę, będzie osowiała i kryła się po roślinach i inne ryby będą nią zainteresowane, tzn że może za chwilę urodzić
"Cogito ergo sum" :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości