czyżby pleśń?

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

czyżby pleśń?

Postautor: Gand » 23 stycznia 06, 02:06

moje akwarium pracuje od 8 stycznia, na razi ewpuscilem 10 neonkow inessa, wiem troche za szybko, ale tak wyszlo.
woad ma okolo 25 stopni, nie robilem inynch testow. akwarium 112L profil, filtr wewnetrzny penn plax cascade 400 - 400l/h.

w akwarium sa 4 roslinki - zabieniczki i majaka, 2 korzenie. na jednym z korzeni pojawilo sie kawalek bialego narostu jakby pajeczynka troche. korzenie sa ze sklepu.
to jednak nie wszystko.. na grzalce, a raczej na jej przylepcach jest tego duzo wiecej wyglada jak plesn. co powinienem z tym zrobic? a mzoe to ne jest plesn?

jak na razie, wyczyscilem grzalke, umylem ja szmatka z sola kuchenna, oraz nalalem MFC tropicala, pisalo, ze to dobre na plesnaiwke u ryb, wiec zaryzykowalem i z plesnia.
przy myciu grzalki, mialem wrazenie, ze wlasnie smierdzi plesnia.

macie moze jakies pomysly co z tym zrobic? :(
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czyżby pleśń?

Postautor: rysib » 23 stycznia 06, 14:33

całkiem możliwe ze to pleśń (skoro nawet zapach pasuje). Przyczyną moze być źle spreparowany korzeń. Proponuję jak najmniej chemii w akwa. Wyjmij korzeń, wyczyść go, a następnie dobrze wygotuj w rostw. soli kuchennej (nie oszczędzaj na niej) - 2 - 3 h. jeśli zacznie znowu obrastać pleśnią powtórz całą operację. Słyszałem że przeciwgrzybiczo i pleśniowo działa korzeń chrzanu zostawiony pod zwirem (niektórym nawet liście wypuścił :wink: ).
PS Temp. nie podnoś bo neonki ją źle tolerują.
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: czyżby pleśń?

Postautor: Gand » 23 stycznia 06, 14:36

korzen jest ze sklepu, wiec w domu go nie wygotowywalem przed wlozeniem, tylko stralem si wyczyscic szczoteczka i sola ale jak bedzie dalej tegonalotu to wygotuje. gorzej z grzalka, jej przeciez nie wygotuje :P
dzieki :)
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości