Pływający korzeń

Awatar użytkownika
Aq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 grudnia 05, 16:03

Pływający korzeń

Postautor: Aq » 25 stycznia 06, 16:35

Dzisiaj zalałam moje pierwsze, 60-litrowe akwa. chciałam dac do niego ładny korzeń, ale choć wcale nie jest lekki i bardzo mały pływa pod powierzchnią wody... Próbowałam go przysypać żwirkiem, ale na nic. Czy mogę coś z nim zrobić, a może nie nadaje się do akwa? Zależy mi na nim. Proszę o odpowiedź :?

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Pływający korzeń

Postautor: Dolphineq » 25 stycznia 06, 17:03

Aq : Jedyne co możesz zrobić to uzbroić się w cierpliwość. korzenie potrafią się moczyć aż parę miesięcy i dalej będą wypływać. do czasu kiedy nie będzie tonął możesz go obciążyć kamieniem, lub przyczepić do dna za pomocą przyssawek <-- Swoja drogą skuteczna metoda. ;-). Myślę jednak, że najlepszym wyjściem będzie poczekać aż sam utonie, a skoro mówisz, że nie jest wcale lekki to myślę, ze dwa tygodnie powinny załatwić sprawę.

Pozdrawiam. ;-)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

rysib
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 grudnia 05, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pływający korzeń

Postautor: rysib » 25 stycznia 06, 18:12

możesz tez wygotować go, najlepiej pare ładnych godzin - lecz to też nie gwarantuje 100 % satysfakcji. (oczywiście jeśli masz odpowiedni garnek :wink: ). Podstawowa cecha akwarysty Ci się przyda - cierpliwość.
Pozdrawiam Rysiek
375 l. Pielęgnice: sajica, 2 x miodowa,2 skalary + kiryśniki czarnoplame x 5, gibiceps + zadziorny ancistrus.

Marek_JE
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 19 stycznia 06, 15:57
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Pływający korzeń

Postautor: Marek_JE » 26 stycznia 06, 14:28

miałem taki sam problem, trzeba było obciążać korzeń i po jakimś czasie zatonął, wcześniej zachowywał się jak boja - minie mu :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości