Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

vaganka17
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 9 marca 16, 17:42

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: vaganka17 » 10 marca 16, 19:43

slaeer pisze:Nie jestem pewnyczy dobrze widze ale masz tam chyba p. salvini.
wydaje mi się że to jednak pielęgnica miodowa możliwe że się myślę ale wgl zdjęć w google ryba o której mówisz powinna mieć czerwony brzuch a żadna z 6 które mam takiego nie posiada.

Podłoże to zwykły bialy żwir akwarystyczny w3 grubościach (na dnie prawie piach wyżej ok 1-3mm kamyki i na wierzchu ok 5-6mm) płukany był bardzo długo.

Uśmiercać ryb nie będę a nie mam komu oddać, żaden sklep nie wchodzi w grę.

I napiszcie mi jasno dlaczego ryby które mieszkały u kogos razem od paru lat u mnie już nie mogą być razem bo nie pasują? Nie gryzą się nie uciekają od siebie wyglądają i zachowują się normalnie i zdrowo, przynajmniej jak na moje laickie oko.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: KAMYK32 » 10 marca 16, 20:10

vaganka17 pisze:Uśmiercać ryb nie będę a nie mam komu oddać, żaden sklep nie wchodzi w grę.

Olx też istnieje .
vaganka17 pisze:I napiszcie mi jasno dlaczego ryby które mieszkały u kogos razem od paru lat u mnie już nie mogą być razem bo nie pasują?

Różne wymagania,za małe akwa,odmienne wymagania żywieniowe -starczy?
vaganka17 pisze:Nie gryzą się nie uciekają od siebie..............................................zdrowo, przynajmniej jak na moje laickie oko.

Ostatnie słowa trafne ;-) nie gryzą się,ze względu na brak miejsca,nie uciekają od siebie ,ze względu na brak miejsca .
vaganka17 pisze:zachowują się normalnie i zdrowo

To nie wiem mam pojęcia czego od nas oczekujesz :roll: ale to chyba Ty pisałaś :ok:
vaganka17 pisze:Zauważyłam że brzanki zmieniły kolor na bardziej blady i po dokladniejszym przejrzeniu że mają na sobie ten dziwny osad,

vaganka17 pisze:Zanim dotarłam do domu jedna ryba padła.

vaganka17 pisze:tego samego dnia wieczorem na małych rybach zobaczyłam białe kropki

vaganka17 pisze:Następnego dnia rano padła druga brzanka.

vaganka17 pisze:kwarium pojawiły się małe robaki ok 8mm

vaganka17 pisze:jest brudna mentna i w brzydkim

Jak tak to czytam to wydaje mi się,że wszystko jest w porządku -żartuję :!: kobieto ogarnij się i zacznij postępować zgodnie z poprzednimi radami,albo przestań nam d..ę zawracać skoro i tam masz gdzieś dobro tych ryb.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: barttsw » 10 marca 16, 20:14

vaganka17, jak tak podchodzisz do sprawy to dlaczego nie mieszkasz w szanbie tez sie da zyc

i najwazniejsze TO SA ZYWE STWOZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vaganka17
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 9 marca 16, 17:42

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: vaganka17 » 10 marca 16, 20:23

Nie znam się wie pytam. Jeśli chcesz pomóc czytaj ze zrozumieniem bo tylko się wzajemnie denerwujesz, ostatnie cytaty dotyczą tego co akwarium przechodziło z czym już się uporałam co było zaznaczone, aktualnie ryby są zdrowe po ospie nie ma problemu. Szukam rozwiązania na brudną wodę a nie chore ryby. Nie wirm dlaczego taka jest i co z tym zrobić. Kupić filtr? Spoko ale to nie już teraz jutro bo nie zarabiam fortuny, potrzebuję rady jak zapobiegać wiekszemu syfowi zanim będę mieć fundusz. Olx? Istnieje ale daj mi gwarancję że nie trafia do kogoś z moimi bądź mniejszymi zdolnościami? Chyba chodzi o dobro ryb a nie pozbycie się problemu prawda? Masz możliwość wsiadaj w samochodzik autostrada i weź sobie nawet wszystkie ryby, znasz się to zrobisz dobrze a teraz bardzo proszę zamiast na mnie kłapać że mam się ogarnąć przeczytać 3-5-10 razy aż zrozumiesz o co mi chodzi i o co pytam. Jeśli to za trudne pozwól aby pomógł mi ktoś inny. Nie mam ochoty denerwować siebie i innych. Korzystam z rad uczę się na błędach i pytam o wszytko o czym nie wiem aby być mądrzejszą na przyszłość.


Barttsw nie chodzi mi ze wcale nie chce oddać ryb, nie mam komu i tyle, jeśli jest ktoś zainteresowany kto ma możliwość odbioru ryb z łodzi zapraszam. Jedynie sum musi zostać bo dzieciak mi nie wybaczy.

I czy mógłby mi ktoś powiedzieć co z tymi parametrami? Ja nie mam zielonego pojęcia czy są dobre źle średnie od czego takie są i co po za podmianami wody mniejszym karmieniem ew oddaniem ryb mogę z tym zrobić.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: Patryk1009 » 11 marca 16, 00:01

Posłuchaj vaganka17 nikt nie chce cię denerwować i przyjmujemy ze spokojem fakt iż się nie znasz więc masz dwa wyjścia albo się zastosujesz albo nie warto brnąć w ten temat. Postaram się wypunktować ci taktownie o co chodzi:
-"sum" o którym piszesz to ryba pochodząca z tajlandi w naturze dorastająca do ponad metra często spotykana w supermarketach jako PANGA. Twoja ryba taka nie urośnie gdyż już jest skarłowaciała oznacza to ,że wzrost ciała został zahamowany ze względu na brak miejsca do pływania natomiast organy wewnętrzne rosną niewspółmiernie do ciała i zwyczajnie mówiąc prostym językiem rozsadza jej kichy. Rybę należy oddać i to bez negocjacji.Królestwo ryb jest tak bajeczne ,że twój syn szybko znajdzie coś ciekawszego.
-Następnie NO2 na poziomie 1mg/l to poziom na granicy śmierci każdej ryby przy dłuższym przebywaniu ryby w takim kiblu jej śmierć jest pewna nazywa się to zatruciem związkami azotu jeżeli śmierć nie następuje od razu uszkodzeniu ulegają organy wewnętrzne co skutkuje kalectwem i powolną śmiercią w męczarniach jak mniemam.
-BIOTOP-Środowisko życia ryb jest istotne od tego zależy ogólna charakterystyka zbiornika i parametrów wody ty u siebie masz ryby z Afryki,Azji,Ameryki o całkowicie odmiennych wymaganiach dotyczących wody,pokarmu.środowiska i w zasadzie wszystkiego.
-Filtracja nie jest wystarczająca na co wskazuje stężenie NO2. Filtr np. HW302 lub 303 możesz kupić już za 0k 130-200zł i nie potrzeba 500. To ma być filtr biologiczny będziesz potrzebowała jeszcze filtracji mechanicznej tzn. wewnętrznej głowicy z wkładem z gąbki lub watoliny która to będzie miała na celu wyłapywanie bieżących odchodów resztek pokarmowych i wszelkich nieczystości z wody. Należy ją czyścić ok. raz w tygodniu przy podmianie wody.
-Karmienie ryb. Tu popełniasz największy błąd ilość 3 kostki to dawka nie do zjedzenia dla twoich ryb.Jeżeli karmisz mrożonym pokarmem płuczesz go najpierw w podbieraku pod wodą następnie do pojemnika i do akwarium jedna kostka podawana rybą na 2-3 razy to max pokarm powinien być zjedzony wciągu kilkudziesięciu sekund i nie powinien opadać na dno.Uzupełnieniem diety powinny być pokarmy roślinne plus głodówka w celu oczyszczenia kich.
-Oddaj wszystkie ryby bądź zostaw np. pielęgnice z ameryki lub afrykańskie pyszczaki zdecyduj się na coś i trochę poczytaj. Mieszkasz w Łodzi gdzie w każdą niedzielę jest duża giełda akwarystyczna a sklepów zoologicznych jest od groma nie widzę problemu.
Najlepiej zaprojektuj akwarium od nowa i ciesz się odpowiednio dobranymi rybami czysciutką wodą i potomstwem polecam na początek ryby z rodzaju piękniczkowatych ogólnie żyworódki są tanie i dadzą wiele radości przy czym nie rosną duże i są łatwe w hodowli.
-koszty=robiąc to z głową przy całkowitej wymianie ryb i zakupie filtra zmieścisz się w 250zł z tym sprzętem który już masz. /jeżeli będziesz przestrzegała zasad higieny zbiornika testy kropelkowe nie będą ci na razie potrzebne.
powodzenia ;-)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: barttsw » 11 marca 16, 07:06

Patryk1009 pisze:HW302 lub 303 możesz kupić już za 0k 130-200zł


LUB NCF-1200 LUB 1500 ZA KTORY TRZEBA DAC W GRANICACH 250 ZŁ

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: noovaa » 11 marca 16, 07:20

vaganka17, sum nie musi wcale zostać. Jeśli sugerować się nickiem, uczysz dziecko empatii do żywych stworzeń, empatia wymaga, by nie umierały powoli, żyjąc wcześniej w stresie i bólu przez przerośnięte organy ( zakładając że czują ból, a podobno tak jest ).

Ja wolałabym oddać je nawet do zoologa, gdzie miałyby choć szansę na lepsze życie ... niż zostawić je u siebie i męczyć, bo nic innego teraz się nie dzieje. Tak zrobiłam lata temu, kiedy to założyłam pierwsze akwarium i mimo że pewnie część z tych ryb i tak umarła, cieszę się że reszta być może trafiła w odpowiednie warunki.

Dziecku kupisz inną rybkę, wytłumaczysz dlaczego, pozwolisz mu wybrać w sklepie który egzemplarz danego gatunku chciałby dla siebie i nie będzie problemu. Skoro mi uparty 30 latek wybaczył oddanie ukochanej żaby, małe dziecko szybko polubi nowego kolegę.

W zdrowym akwarium, gdzie ryby nie podtruwają się własnymi odchodami i resztkami jedzenia NO2 wynosi zero.

Najlepiej zrobisz, jeśli pozbędziesz się wszystkich ryb co do sztuki. Akwarium opróżnisz, umyjesz, kupisz nowy filtr. Poczytasz w między czasie o zakładaniu akwarium, oświetleniu, filtracji, biologii wody, obsadach. Pooglądasz akwaria prezentowane przez użytkowników... Wymyślisz jakiś konkretny plan i powoli założysz akwarium od nowa, z pełnym dojrzewaniem wody i przemyślaną obsadą. Wtedy, nawet testy kropelkowe nie są potrzebne .. bo dobrze założone akwarium, będzie czyste póki sprzęt filtracyjny działa.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: Dhuz » 11 marca 16, 07:24

A ja będę brutalnie szczery, sum rekini w akwarium nigdy nie będzie mieć 'godnego' życia. Te ryby nie powinny znajdować się w sprzedaży, chyba, że jako karmówka. Rosną zbyt duże i tylko gigantyczne zbiorniki mogą im zapewnić możliwość dożycia dorosłości. Za to z sumem będzie ten problem, że zasra to akwarium na śmierć, gdy podrośnie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: barttsw » 11 marca 16, 07:32

noovaa pisze:Dziecku kupisz inną rybkę

mój syn męczy mnie o nemo ale dycja juz jest podjęta więc w przyszłym roku będzie miał nemo :D

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: noovaa » 11 marca 16, 07:35

Moja córa przywłaszczyła sobie prawa do jednego z bystrzyków amandy ... nawet twierdziła że wie który to :P
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: barttsw » 11 marca 16, 07:38

Dhuz pisze:A ja będę brutalnie szczery

nie jesteś brutalny bo to prawda i realia :)

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: Marcinus71 » 11 marca 16, 07:54

No, no oby sie to nie skończyło jak TU

Awatar użytkownika
danielR
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 23 listopada 15, 18:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: danielR » 11 marca 16, 13:54

Co chcecie?! /Z tego wątku co powyżej jest link/ Nauczeni słodkiego pierdzenia na fejsbóku, gdzie lukrowanie przez "znajomych" nie zna granic a potem zderza się pierwszy raz z konstruktywna krytyką, bierze to do siebie personalnie jednocześnie przekonana o własnej zajebistości po czym kończy fochem.

Czuję, że vaganka 17 jest rozsądna i weźmie do siebie rady. Dobrze jest też spokojnie poczytać trochę materiału o zakładaniu od kupna i wyboru szkła, poprzez posadowienie aż po aranż i obsadę. Wiem, że wskoczyłaś do tego tonącego okrętu. Empatia podpowiada aby wszystkich ratować i zachować ich ale tak się nie da. Pomyśl o tym, że mają uczulenie na siebie i wodę. Dobrze ktoś poradził aby zacząć od początku. Będziesz świadoma i pewna każdego kroku od początku. Powodzenia!

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: Patryk1009 » 11 marca 16, 14:14

A mój syn mówi ,że moje Cyprichromisy są jego :mrgreen:
Mówi na nie niunie bo są jeszcze młode i nawet nie wybarwione hehe.
Także nigdy nie wiadomo co polubi dziecko.

vaganka17
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 9 marca 16, 17:42

Re: Problemy z wodą i chorobami w akwa otrzymanym od znajomych.

Postautor: vaganka17 » 11 marca 16, 15:39

A czy ten sum może trafić do sadzawki przy domku działkowym? Da sobie radę jeśli od zawsze mieszka w akwarium? Co do reszty zanim znajdę rozwiązanie (prawdopodobnie nowy dom) jakieś rady? Pozmieniać ta wodę co tydzień czy 2razy w tyg i czy 30 czy 50% bo różne padły propozycje? Z dnia na dzień nie uda mi się oddać wszystkiego zwłaszcza że idzie weekend.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości