Porady przy akwarium (około 300l)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 14:45

zrobisz co uwazac jakos nigdy mi sie 8 nie wygiela
jedynie ze to paproki typu wromak

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 14:52

ja to rozumiem, na wszystkich stronach internetowych przy takim zbiorniku podają 8mm nawet u tego co ma mi zrobić teraz wycenę ale to jakaś ogromna różnica pieniężna nie jest, więc nie lepiej zrobić z tego grubszego?

Edit
napisałem jeszcze do erybka i czekam na odpowiedzi ale będę musiał do końca tygodnia już coś postanowić
troszkę zaoszczędzę na filtrze z tego co widziałem, wewnętrzne nie są takie drogie a z tym piaskiem to jak to jest? :) wcześniej chyba trzeba coś z nim zrobić? przecież nie wsypię wiaderko piasku do akwarium :) ? zawsze miałem żwirek i normalnie w misce wodą pod ciśnieniem go myłem póki woda nie była przejrzysta a z piaskiem jak to jest ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 15:34

kodzaj11 pisze:napisałem jeszcze do erybka i czekam na odpowiedzi ale będę musiał do końca tygodnia już coś postanowić

bedzie dobrze jak ci wycenia do konca tygodnia ale licz sie z wyzsza cena niz myciok
kodzaj11 pisze:troszkę zaoszczędzę na filtrze z tego co widziałem, wewnętrzne nie są takie drogie
tylko taki motyw ze sie nie nadaja brak filtracji biologicznej

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 15:42

ale są takie filtry wewnętrzne ze specjalnymi wkładami filtracyjnymi to czemu się nie nadają ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 15:46

bo jest zabalo
znajdz filt wewnetrzny gdzie zmiescisz 2l wkladow biologicznych

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 16:00

nie może być aż tak źle :) nie przesadzajmy, kiedyś takich wkładów w ogóle nie było a ryby jakoś nie zdychały :) damy radę ;)
podpowiesz mi z tym piaskiem ? bo chciałbym własnie tym razem w swoim akwarium piasek i gdzie nie gdzie posypać żwirkiem

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 16:37

nie dociera z filtrem a z piaskiem dotrze?
potem bedzie ratunku ryby mi padaja
pomysl na czym ci sie osiedla bakterie poczytaj o cyklu azotowy wpierw

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 16:51

ale znasz mój problem od samego początku, jak ja Ci zainstaluje filtr zewnętrzny ? on jednak trochę zajmuje miejsca, musiałbym skuwać ścianę :)
dlatego napisałem wcześniej, że musi to być filtr wewnętrzny, nie chce też brać jakiegoś gówna za kilka złotych ale na kominy przelewowe czy właśnie wspomniany filtr zewnętrzny nie mam po prostu miejsca, coś tam trochę czytałem troszkę o tym, można kupić jakieś specjalne szczepy bakterii, które pomagają w tym procesie i nie są szkodliwe dla rybek czy roślin ale i bez tego jakoś mi rybki kiedyś nie padały, raczej zły dobór towarzystwa i same się między sobą żarły, fakt taki, że miałem mniejszy zbiornik ale z tym wewnętrznym nie może być aż tak źle ??

a z piaskiem czemu ma nie dotrzeć ? nie widzę w tym żadnego problemu :) chyba, że trzeba to przepuścić przez jakieś laboratorium, którego nie posiadam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 16:57

kodzaj11 pisze: można kupić jakieś specjalne szczepy bakterii, które pomagają w tym procesie i nie są szkodliwe dla rybek czy roślin
chcesz miec problemy zbiornik musi sam dojrzec
a co do filtra ratunkiem jest KASECIAK DIY
Ja kupuje w markecie piaski pucze 2-3 razy max jedynie ze jet to wapienny to 20-30 razy

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 17:04

kurde to wyższa szkoła :D jak to kurde zrobić ? bo widzę, że zakup nie wchodzi w grę tylko najprostszym językiem bo niektórych skrótów które używacie ja po prostu nie znam :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 17:07

napisz do kolegi dhuz

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 17:12

bardzo ciekawie to wygląda, niestety niewiele jest o tym na internecie a jak już coś jest to dla mnie nie do końca jasne, na pewno do niego napiszę ale później albo jutro bo na razie muszę uciekać, jeszcze nie mam akwarium więc mam czas :)

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Peter007 » 29 marca 17, 19:59

kodzaj11 pisze:ja to rozumiem, na wszystkich stronach internetowych przy takim zbiorniku podają 8mm nawet u tego co ma mi zrobić teraz wycenę ale to jakaś ogromna różnica pieniężna nie jest, więc nie lepiej zrobić z tego grubszego?

Ja kiedyś trafiłem na coś takiego
https://denbraven.pl/poradnik-sz.php?id=25
W drodze ku Tanganice

Kali
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 16, 11:19

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Kali » 29 marca 17, 20:17

kodzaj11 pisze:ale znasz mój problem od samego początku, jak ja Ci zainstaluje filtr zewnętrzny ? on jednak trochę zajmuje miejsca, musiałbym skuwać ścianę :)
dlatego napisałem wcześniej, że musi to być filtr wewnętrzny, nie chce też brać jakiegoś gówna za kilka złotych ale na kominy przelewowe czy właśnie wspomniany filtr zewnętrzny nie mam po prostu miejsca


Filtr zewnętrzny pod akwarium na twój zbiornik zajmie tyle miejsca co 1 karton z butami. Z wężami jak nie masz miejsca z tyłu możesz wejść od spodu robiąc przeloty w dnie ewentualnie odstawić od bocznej ściany 2 cm aby tylko węże weszły. Nie namawiam ale przemyśl. Dobra filtracja biologiczna to mniejsze problemy w przyszłości a wiadomo że robimy to wszystko aby potem się cieszyć zbiornikiem a nie wkurzać. A że kiedyś tak było i to chodziło to nie argument, sam tak miałem i co 3 miesiące wymiana i mycie wszystkiego i robota od nowa.
Zawsze to była norma i myślałem że tak porostu musi być. Dobrze urządzone i prowadzone akwarium z przemyślaną filtracją, obsadą i oświetleniem cieszy latami bez restartów. 200 litrów to już całkiem fajne szkiełko i może się ładnie ustabilizować biologicznie tylko trzeba dać mu szanse.
Bakterie o których piszesz to są tzw startery do wystartowania odpowiedniej flory bakteryjnej ale nie zastąpią porządnej filtracji.
Przemyśl wszystko dobrze bez pośpiechu to hobby nie wybacza błędów.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 30 marca 17, 04:26

to filtr zewnetrzny mozna tak dalejo pociagnac? kiedys to byla puszka na jednej sciance akwarium z rurkami plastikowymi zanurzonymi w wodzie :) nie powiem ten kaseciak to dla mnie troche jak dla humanisty matematyka :) wolalbym kupic filtr, jesli mowisz, ze to nie taki problem to czemu nie, oslone bede musial zrobic na pewno, mimo, ze kolega bart odradzal ale to takie miejsce..... do tego jeszcze dziecko w drodze, zeby lepiej ta oslone zainstalowac i np na niej nie moge tego filtru zewnetrznego zainstalowac??? ewentualnie zrobie tak jak mowisz ale wtedy sie naslucham od zony :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości