Akwa 70x90x70h Podłoże Roślinność Oświetlenie

nama
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 17, 09:56

Akwa 70x90x70h Podłoże Roślinność Oświetlenie

Postautor: nama » 14 listopada 17, 10:00

Witam
Ze względu na zmianę miejsca oraz gabarytów (z 200x50x60h), aranżacji akwarium pojawiło się kilka problemów a raczej pytań do podłoża, oświetlenia oraz roślinności.

Aktualnie jestem w trakcie budowy stelaża, pokrywy, oczekiwania na akwarium

Akwarium:
Wymiary 70x90x70h
Grubość szkła 12mm, front boki opti, dwa wzmocnienia wzdłużne

Większość zbiornika będzie zajmował korzeń (fot) o wymiarach ok 95x41x70h, kamienie czarne z poprzedniego zbiornika.

Chciał bym użyć jasny drobny piasek + mało wymagającą roślinność bez użycia CO2.
Jednak nie wiem jakie oświetlenie zbudować do tej wysokości akwarium i w jaką roślinność celować.


Z tego co do tej pory wyczytałem i mniej więcej mi odpowiada pod względem wyglądu poniższa lista.
Jednak nie wiem czy na piasku będzie funkcjonować oraz przy tej wysokości oświetlenie będzie docierać
Hygrophila polysperma
Hygrophila siamensis 53B
Microsorum pteropus narrow
Microsorum pteropus Windelov
Bacopa australis
Sagittaria subulata
Lilaeopsis Nowozelandzki
Lilaeopsis mauritiana

Z góry dziękuję za pomoc wszelkie rady


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Filtracja narurowa na pompie Grundfos Alpha 2, 25-60 w trakcie budowy.

Obsada (oczekująca):
Neon Innesa
Brzanka sumatrzańska
Zwinnik Blehera
Otoski

Myślę aby jeszcze dołożyć jakieś życie:
Coś dennego
Brzanka titteya
Skalary


Stare zbiorniki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 listopada 17, 11:51 przez nama, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwa 70x90x80h Podłoże Roślinność Oświetlenie

Postautor: barttsw » 14 listopada 17, 10:21

zaczne od swiatla bedzie duzy problem oswietlić taki zbiornik jedynie co mi przychodzi do glowy to hqi nie wiem czy ledy doswietla odpowiednio
obsada no coz nie bede sie denerwowal ale pocvzytaj o tych rybach jakie one maja wymagania lączenie brzanki sumetrzanskiej z neonami i skalarami nie wroży nic dobrego
poczytaj sobie o rybach które chcesz dobierz zwierzaki do parametrow i do wymagań
a nie to co ci się podoba
ponadto dla skalarow zamaly zbiornik (nie patrz na litraz a na wymiar)
przeklniesz to 80 cm wysokosci obsługiwalem ziornik 80 cm zbiornik i to byl horror

nama
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 17, 09:56

Re: Akwa 70x90x80h Podłoże Roślinność Oświetlenie

Postautor: nama » 14 listopada 17, 10:32

barttsw pisze:zaczne od swiatla bedzie duzy problem oswietlić taki zbiornik jedynie co mi przychodzi do glowy to hqi nie wiem czy ledy doswietla odpowiednio
obsada no coz nie bede sie denerwowal ale pocvzytaj o tych rybach jakie one maja wymagania lączenie brzanki sumetrzanskiej z neonami i skalarami nie wroży nic dobrego
poczytaj sobie o rybach które chcesz dobierz zwierzaki do parametrow i do wymagań
a nie to co ci się podoba
ponadto dla skalarow zamaly zbiornik (nie patrz na litraz a na wymiar)
przeklniesz to 80 cm wysokosci obsługiwalem ziornik 80 cm zbiornik i to byl horror



O obsadę się nie martwię i znam temat obsady. Nie koniecznie musi być ta co posiadam w aktualnym akwa.
Bardziej muszę rozwiązać problem z oświetleniem i roślinnością. Korzeń częściowo obsadzę na pewno mchem.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwa 70x90x80h Podłoże Roślinność Oświetlenie

Postautor: barttsw » 14 listopada 17, 10:34

jak 80 cm wysojkosci i na podłozu rosliny to HQI bo ledy tez nie oswietla tego :(

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Akwa 70x90x70h Podłoże Roślinność Oświetlenie

Postautor: abiba » 14 listopada 17, 12:38

jestem odmiennego zdania .
Sądze ze ledy to jedyny rozsądny wybór a ich dobór i konstrukcja lampy silnie zależeć będzie od ostatecznej kompozycji . Należy uwzglednić tutaj zjawiska kre zwykle pomijane są w tzw typowych roślinniakach (...)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości