Przygotowania do HT

AQAddl
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 13 grudnia 16, 16:57

Re: Przygotowania do HT

Postautor: AQAddl » 17 grudnia 17, 10:57

kodzaj11 pisze:Najpierw oswietlenie skoncze i bede musial podjac decyzje, teraz mam ziemie, ktora mnostwo Ca mi puszcza ale znalazlem juz obojetna choc myslalem jeszcze o tym podłozu aktywnym HELP bo Manado ponoc zatwardza wode a nie chcialbym takich kolejnych przygod bo blokuje mi to nawozy i przez to roslinnosc jest taka bydle jaka a do tego glony...


Ja się jakoś boję ziemi pewnie nie słusznie ale jednak :D co do oswitlenie to jakie masz w planach? Ja bd stosować wodę ro więc nie powinienem mieć problemów z wysokim pH czy twardości

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Przygotowania do HT

Postautor: kodzaj11 » 17 grudnia 17, 11:09

Ja tez stosuje RO a po 2 dniach od podmiany mam juz w wodzie Ca 75mg/l
Oswietlenie power led 3x 48W
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 17, 11:24 przez kodzaj11, łącznie zmieniany 1 raz.

AQAddl
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 13 grudnia 16, 16:57

Re: Przygotowania do HT

Postautor: AQAddl » 17 grudnia 17, 11:19

Wtedy jak pisałem o suchym to nie byłeś do końca zdecydowany czy Manado czy aktywne :P No ale OK, jak pada na manado startuj normalnie (na mokro :P ).
Ja wspominałem, że Manado jest lekkie. Pytanie jakie chcesz mieć trawniki? Drobne małe, typu Mały Heniek/Monte Carlo mają małe korzenie.

No myślałem właśnie o heniu małym.. A może tronik z mchu czy masz coś z większym systemem kozeniowym?

kodzaj11 pisze:Ja tez stosuje RO a po 2 dniach od podmiany mam juz w wodzie Ca 75mg/l
Oswietlenie power led 3x 45W


Zaczynam zauważać coraz więcej negatywnych kom do tego podłoża. Może jednak wybiorę kwarc... Czy bazalt...
Rosa właśnie te dylematy ale lepiej zmieniać zdanie przed kupnem niż narzekać po :)
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 17, 12:29 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj opcji "Edytuj".

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Przygotowania do HT

Postautor: kodzaj11 » 17 grudnia 17, 11:33

Tylko ja mam ziemie ogrodowa i tak mi wali wapnem do slupa wody ale mam juz taka, ze bedzie Ok, robilem testy, to Manado pachnie mi jakims tanim szitem wlasnie przez cene, bo rzadko kiedy cos dobrego sie nie ceni. Dlatego zawsze warto zasiegnac opinii tych co juz cos wiedza na ten temat.

AQAddl
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 13 grudnia 16, 16:57

Re: Przygotowania do HT

Postautor: AQAddl » 17 grudnia 17, 12:26

kodzaj11 pisze:Tylko ja mam ziemie ogrodowa i tak mi wali wapnem do slupa wody ale mam juz taka, ze bedzie Ok, robilem testy, to Manado pachnie mi jakims tanim szitem wlasnie przez cene, bo rzadko kiedy cos dobrego sie nie ceni. Dlatego zawsze warto zasiegnac opinii tych co juz cos wiedza na ten temat.

To ty już po stracie tak? Prowadzisz jakąś fotorelacje czy coś? Mój byś się podzielić zdj czy coś?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Przygotowania do HT

Postautor: kodzaj11 » 17 grudnia 17, 13:57

Moj baniak znajdziesz w prezentacjach zbiornikow.

AQAddl
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 13 grudnia 16, 16:57

Re: Przygotowania do HT

Postautor: AQAddl » 20 grudnia 17, 11:13

Zapytam jeszcze co myślicie o takim podłożu?
https://www.plantagarden.pl/substraty-d ... e-3l-.html

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Przygotowania do HT

Postautor: kodzaj11 » 20 grudnia 17, 23:01

Problematyczne :)

AQAddl
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 13 grudnia 16, 16:57

Re: Przygotowania do HT

Postautor: AQAddl » 21 grudnia 17, 07:14

kodzaj11 pisze:Problematyczne :)

Uzasadnisz to?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Przygotowania do HT

Postautor: kodzaj11 » 21 grudnia 17, 15:25

Czytajac opinie innych ludzi, to za podloze dobre, ktore nie bedzie psikusow robic to trzeba wydac kilkaset zlotych, gdyby to bylo dobre nie kosztowaloby tak malo pieniedzy a no i AS to ponoc najgorszy syf tez z innych opinii a raczej wszystkich :P ja zainwestuje w Help Advanced Soil

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Przygotowania do HT

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 15:42

kodzaj11 pisze:AS to ponoc najgorszy syf tez z innych opinii a raczej wszystkich
to podloże powinno być wycofane
kodzaj11 pisze: ja zainwestuje w Help Advanced Soil
tez potrafi zrobic nie zla zamyme ale jest o wiele lepsze od AS
jednak co by nie mówić porządne podloże aktywne kosztuje niezłą sume
tu przyklad Podłoże Amazania Lampa Maspect naworzenie pełna linia Brightwell
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przygotowania do HT

Postautor: Hunter » 21 grudnia 17, 15:45

AQAddl, nie rozumiem Twojego dylematu ;) Stawiasz pierwsze HT więc idź w ziemię ogrodową przysypaną żwirem. Po pierwsze tanie, po drugie względnie obojętne i nie miesza w parametrach wody (chyba, że masz pecha jak kodzaj i trafisz na zwapnioną ziemię). Naprawdę masz inne wydatki niż zakup markowego, drogiego podłoża. Tę samą kasę przeznacz np na butlę, testy, reaktor CO2, sterownik światłem - to lepiej zainwestowane pieniądze. Na ziemi ogrodowej można postawić bardzo fajne baniaki. Ty potrzebujesz zbierać wiedzę i doświadczenie, naprawdę szkoda kasy na drogie podłoża.
Kodzaj11 to inna bajka. To facet już zaprawiony w boju. Wie co i jak, testuje wodę, ma niezbędny sprzęt - tu jak najbardziej wydatek na HELPa jest rozsądnym krokiem.

Co do ziemi. Najlepszym rozwiązaniem jest gleba pozyskana z naturalnego środowiska. Sklepowe mają domieszki nawozów w nieznanych nam ilościach. Więc jeśli masz ogród/działkę to ryj sztychówka póki nie zmarzło ;) Ewentualnie wycieczka do lasu. Obojętne. Byleby tereny nie były rolnicze (nawożone) i nie zanieczyszczone (przy drodze). Taka ziemia jest najlepsza.
Wcześniej polecano Ci ziemię firmy AquaHobby. Znam co najmniej 3 osoby, które restartowały baniaki z powodu tej ziemi. Uwalnia duże ilości potasu i wapnia, co blokuje rośliny. To mieszanina zwykłej ziemi ze sklepu z torfem i keramzytem. Zapewne problemem jest ziemia, do której nawalono nieznane ilości nawozów. Nadaje się do hodowania kwiatków w doniczce :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości