Skalar

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Skalar

Postautor: Arturrro » 13 kwietnia 18, 16:48

Odkąd doprowadziłem zbiornik do porządku (zmniejszenie obsady) skalary stały się bardzo śmiałe. Mam ich 5 sztuk na dobranie się w parkę i co zaobserwowałem a nie wiem czy reagować czy zostawić temat:

Otóż jeden ze skalarów podgryza resztę i robi to dosyć często (samiec alfa,?). Natomiast drugi nie ma oporów aby przyczaić się na zbrojnika i skubnąć go w ogon 8) Reagować czy przyzwyczajać się do ich zachowania?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Skalar

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 21:37

Pokazuja swoje wredne charakterki

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Skalar

Postautor: Arturrro » 14 kwietnia 18, 06:32

Faktycznie, mają charakterki te bestie. Bawi mnie fakt, że potrafią pływać sobie wszystkie wspólnie, nawet ten agresor dobrał się w parę z drugim i pływają w zgodzie jakiś czas. Później następuje jakiś "odpał" i pokazują kto ma większe płetwy :twisted: Jako jedyne jak mnie widzą od razu wszystkie podpływają i się przypatrują czy dostaną papu. Szybko łapią interakcję z człowiekiem co mnie bawi bo jak przemieszczę się z jednej strony aqua w drugą to płyną tam gdzie jestem :D

WEXEL1974
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 18, 09:08
Lokalizacja: Radzymin

Re: Skalar

Postautor: WEXEL1974 » 14 kwietnia 18, 06:58

Może to skalary zombie? I chcą Twego mózgu :wink:
Dawno dawno temu miałem kilka skalarów...ale trafiłem na spokojne osobniki. A teraz czytam, że mają jakieś czasem ADHD...co ten świat z ludźmi ( wróć ) z rybkami robi :mrgreen:
A ja jakbym miał takiego osobnika agresywnego to bym go się pozbył...oddał, sprzedał , wymienił ...

Nowywmiescie

Re: Skalar

Postautor: Nowywmiescie » 6 lipca 18, 13:25

Ja kiedyś połączyłem w jednym zbiorniku skalary z molinezjami, mieczykami, neonkami i gupakami... i bynajmniej nie skończyło się to dobrze. Populacja neonków i gupików została praktycznie wycięta w pień, a molinezje i mieczyki spotkanie ze skalarmi przypłaciły uszczerbkami w płetwach. Moim zdanie te ryby to urodzeni zabójcy :D

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Skalar

Postautor: osama » 6 lipca 18, 14:03

Cóż, jak się wpuszcza skalary do nieodpowiedniego akwarium, to tylko tak może się skończyć.
Nie ma się czym chwalić, bo każda z ryb ma inne wymagania co do wody.

Skalary są spokojne jak na pielęgnice, tylko podczas tarła przejawiają wzmożoną agresję.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości