Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Tozeur1
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 lutego 19, 10:41

Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Postautor: Tozeur1 » 8 lutego 19, 11:17

Witam
Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich...akwarium w sumie też,)
Zbiornik ma 100l, filtr jbl e900 z prefiltrem hw603 + sama glowica od aquarla fan1 jako cyrkulator, podłoże to substrat i żwirek, oświetlenie 0.38 W/l, rośliny: cryptocoryny, microsorium,rogatek, pistia, żabienica amazońska, alternanthera reineckii 'mini' , temperatura 25°C, CO2 nie używam i nie będe, obsada póki co to 15x razbor klinowych, 6x ostosek, 1x zbrojnik niebieski.
Chcialbym zapytac czego lepiej użyć jako wylotu z filtra : deszczownice czy może samo kolanko? Oraz czy użycie napowietrzacza(brzęczka) ma negatywny wplyw na wzrost roslin. A pytam dlatego gdyż opinie na ten temat są podzielone. Jedni uważają żeby napowietrzanie w akwarium typu LT bylo jak najmniejsze inni zaś, że wręcz przeciwnie,że właśnie jeśli nie jest to akwarium roślinne to deszczownica + napowietrzacz jak najbardziej są wskazane..tak więc jakby ktoś mogł mi to jakoś wyjasnić bylbym wdzieczny. A i...póki co nie mam filmu bakteryjnego ale profilaktycznie żeby go uniknąć co będzie lepsze?

Pozdrawiam i z góry dzięki na pomoc.

P.s
Na tą chwile akwarium wygląda tak: https://zapodaj.net/23aa689072212.jpg.html
Zbiornik ma 3 tyg no i póki co rośliny stoją w miejscu.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Postautor: Hunter » 10 lutego 19, 13:11

Napowietrzacz jest zbędny w każdym akwarium.
Wylot z filtra obojętny, załóż wg uznania. Byleby ruszał taflą wody, powinna falować.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Tozeur1
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 lutego 19, 10:41

Re: Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Postautor: Tozeur1 » 10 lutego 19, 14:37

Hunter pisze:Napowietrzacz jest zbędny w każdym akwarium.
Wylot z filtra obojętny, załóż wg uznania. Byleby ruszał taflą wody, powinna falować.


Niby zbędny ale poeksperymentowałem troche i tak...przez tydzień używłem kolanka jako wylotu z filtra plus napowietrzacz (dyfuzor lipowy) umiejscowiony w rogu akwarium pod wylotem i zero błony bakteryjnej...następnie odłaczyłem napowietrzacz..wylot bez zmiam (1cm pod taflą wody skierowany lekko ku gorze) i po kilku dniach na powierzchni pojawił sie film bakteryjny - niewiele ale jednak. Tak wiec mimo ogólnego trędu pozostane jednak z napowietrzaczem, ktorego nie używam stricte do napowietrzania ale dzięki któremu mam czystą tafle wody. Ponad to jest schowany i dość cichy więc myśle, że krzywdy akwarium nie zrobi,)
Niemniej jednak dzięki za odpowiedź.
Pzdr

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Postautor: Hunter » 10 lutego 19, 15:03

Jeśli film się tworzy to znak, że tafla za mało się rusza ;) Inne ustawienie wylotu, ewentualnie deszczownia i napowietrzasz możesz odłączyć na stałe.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Tozeur1
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 lutego 19, 10:41

Re: Deszczownica i napowietrzanie - prośba o pomoc.

Postautor: Tozeur1 » 10 lutego 19, 15:42

To jeszcze zapytam, która opcja byłaby lepsza w akwarium 5-cio kątnym ?

1.kolanko - rotacja wody wygląda mniej więcej jak na foto
https://zapodaj.net/c5c0100be75c5.jpg.html
Tu mógłbym pokombinować jeszcze z ustawieniem wylotu
czy
2. Deszczownia
https://zapodaj.net/5162710b349e3.jpg.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości