KLEJ DO SKAŁ

Robert34
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lipca 18, 07:48

KLEJ DO SKAŁ

Postautor: Robert34 » 9 lutego 19, 19:24

Witam chce pokleić skały w akwarium ale nie wiem jaki klej :? Czytałem różne opinie ale żadnej konkretnej informacji...Może ktoś pomóc???

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: wespazjan » 9 lutego 19, 19:27

Są specjalne akwarystyczne chyba. Można na sylikon akwarystyczny ale cholery z tym dostaniesz. A można po prostu na kropelkę. Nie znam się na chemii i składach, ale ponoć jest kompletnie niegroźna w akwarium. U siebie testowałam i nic złego się nie działo. Kropelka w żelu wygodniejsza, ale zwykła tez się nadaje
Obrazek

Robert34
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lipca 18, 07:48

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: Robert34 » 9 lutego 19, 19:33

o kropelce słyszałem ale jakoś nie mam przekonania...Silikon odpada wrrrr masakra

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: jurkin » 9 lutego 19, 22:28

Nie wiem co macie do tego silikonu, kleisz zostawiasz na 12 godzin i wszystko z klejone, oczewiscie skały muszą być suche i odkurzone.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: wespazjan » 9 lutego 19, 23:30

Kleisz i co? Puszczasz? Zaraz się rozpada znowu, bo schnie długo a zanim to nastąpi to nie ma kompletnie właściwości scalających.
Podczas mojej dziwnej przygody z grotami z węgla w akwarium sklejałam tak bryłki. Smarowałam sylikonem i ciasno okładałam czyms w koło, zeby się nie rozeszły zanim wyschnie. Masa kombinowana a efekt ostateczny niezadowalający
Obrazek

Robert34
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lipca 18, 07:48

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: Robert34 » 11 lutego 19, 20:14

silikonem próbowałem :zly: małe skały ok.większe szlak trafia....Słyszałem o ceresit cx5 lecz wyczytałem to-Zaprawa szybkowiążąca CX 5 zawiera cement i zmieszana
z wodą ma odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić .......moim zdaniem kiepski pomysł..Co Wy na to??

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: Hunter » 12 lutego 19, 15:31

Coralcrete. Bardziej popularny w morszczyźnie, ale w słodkowodnym można nim też z powodzeniem kleić np korzenie :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

EdytaL
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 4 lutego 19, 19:45

Re: KLEJ DO SKAŁ

Postautor: EdytaL » 12 lutego 19, 19:48

Ja akwarium nie mam, dopiero się szykuje ;) Ale pamiętam jak u kumpeli mąż używał do klejenia skałek kleju Conexo. Jak dla mnie jest ob totalnym znawcą w tym temacie. Co chwilę coś kombinuje przemienia. Już 2 razy widziałam go z tym klejem w ręku. To od niego zgapiliśmy pomysł na akwarium więc chyba wiedział co wybiera.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości