Prosze o pomoc

Maksymilian22
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 19, 17:18

Prosze o pomoc

Postautor: Maksymilian22 » 17 lutego 19, 16:46

Witam mam problem...
Zastanawiam sie co to za ryby. Szukalem i nie znalazlem :/ jesli by ktos wiedzial co to za ryby to prosze napisać nie ma mnie w domu wiec zdjecia nie beda dobrej jakosci... (To nie moje akfarium) Problem z tymi rybami jest taki ze u mojego kolegi wogóle nie chca plywac po prostu zupelnie sie nie poruszaja.. Akfarium nie wiem ile z 10l ryby kolega dostal i nic o nich nie wie... Na tym polega problem.

https://zapodaj.net/99c154b8c5b75.jpg.html

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Prosze o pomoc

Postautor: pimowo » 17 lutego 19, 17:20

Jak się nie mylę jest to molinezja, która potrzebuje akwarium 10x 10l
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Maksymilian22
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 19, 17:18

Re: Prosze o pomoc

Postautor: Maksymilian22 » 17 lutego 19, 17:31

pimowo pisze:Jak się nie mylę jest to molinezja, która potrzebuje akwarium 10x 10l


Rozumiem ale sa 2 male i 1 wieksza ta wieksza to Molinezka a mniejsze?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Prosze o pomoc

Postautor: jurkin » 17 lutego 19, 18:14

Problem z tymi rybami jest taki ze u mojego kolegi wogóle nie chca plywac po prostu zupelnie sie nie poruszaja.. Akfarium nie wiem ile z 10l

Niby gdzie mają pływać?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Prosze o pomoc

Postautor: wespazjan » 18 lutego 19, 09:33

też molinezje, ale młodsze.
Niestety akwarium tych rozmiarów nie nadaje się dla żadnych rybek. W takich zbiornikach zakłada się krewetkarium. Biorąc pod uwagę, że kolega chyba nie bardzo zaznajomił się z podstawami akwarystyki rybom może dolegać więcej rzeczy, poza za małym litrazem mogą też podtruwać się związkami azotowymi w skutek niedojrzałego lub źle prowadzonego akwarium. To wszystko raczej nie zachęci ich do wesołego pływania. Rybki najlepiej oddać i założyć krewetkarium albo jeśli kolega koniecznie chce je zachować to niestety trzeba zainwestować w sporo większy zbiornik, obsadzić roślinkami, kupić odpowiedni filtr i poczytać o cyklu azotowym.
Obrazek

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoc

Postautor: Hood » 18 lutego 19, 11:41

Ja też mam kumpla który ma 10 litrowe akwarium w którym ma 5 kardynałków, bojownika i glonojada. I tłumacze głąbowi że 10 l to nie akwarium. Ale jak gadać do ściany ni nie dociera. I przecież on ma z 4 razy więcej roboty niż ja przy 112 litrów. Rosną mu glony w akwarium,i prosi mnie o rade z glonami. A co ja niby moge mu poradzić?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Prosze o pomoc

Postautor: wespazjan » 18 lutego 19, 12:01

Luz, mnie kiedyś pytała o radę ciotka, bo ich neonki które mają w dużym wazonie wyskakują. I potem mała płacze jak zauważy, bo nie zdążą podmienić na nowe. Są sytuacje w których nie da się nic poradzić i trudno, człowiek musi pogodzić się z tym, że ciotka ma go za wredote co nie dba o uczucia dziecka :p
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości