Reinstalacja używanego zbiornika 240l

bobasxx
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 19, 12:31

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: bobasxx » 27 lutego 19, 17:16

No to mi rozwaliłeś koncepcję całkowicie ;)

A jakby tak miały zostać te nudne neony i kiryski, to co ewentualnie z Ameryki byś polecił?

bobasxx
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 19, 12:31

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: bobasxx » 9 marca 19, 16:04

Ok, przemyślałem co nieco...
Większość żyworodek pojechała do nowego domu, nie mogłem złapać trzech mieczyków bez totalnej rozpierduchy w baniaku ale wyjmę korzenie i spróbuję jeszcze raz. Jutro przyjeżdża pan po neonki więc zbiornik się ogólnie przewietrzy.
Zostają dwa dorosłe zbrojniki plus kilka małych (jak podrosną i dadzą się złapać to też wyjadą), trzy kosiarki i 6 kirysków (ich przyszłość jest niepewna bo ciężko mi utrzymać temperaturę poniżej 25st.).
Teraz planuje dokupić 20 razbor klinowych i 4 skalary koi, wiem że skalary to Ameryka ale bardziej mi się podobają niż gurami. Czy jednak lepiej się będą czuły gurami 1+3?
Filtr RO zakupiłem, dwie podmiany zrobione 50/50 z kranówką, więc twardość systematycznie spada (może lepiej podmieniać na samo RO?)

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: Anka cyganka » 9 marca 19, 17:47

Parametry lepiej obniżać powoli. Zależy co Ci się podoba, lepiej jak ryby są z jednego kontynentu ale najważniejsze są parametry wody żeby się zgadzały. Skalary i gurami ciekawe rybki. Miałam gurami mozaikowe harem, ładne rybki, ciekawe. Teraz mam skalary no i cóż, pomimo że skalary z wyglądu za bardzo mi się nie podobały to jednak to pielegnica i chyba pielegnice to najciekawsze rybki. Tak więc polecam jedne, a później drugie.

bobasxx
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 19, 12:31

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: bobasxx » 9 marca 19, 18:04

Tak wiem, że z parametrami trzeba powoli ale mieszając 50/50 zjadę minimalnie do 9gh bo wodę w kranie mam dość twardą. Najwyżej później zwiększę udział RO.
Skalary mogę mieć z w miarę pewnego źródła, bo od prywatnego hodowcy, gurami musiałbym kupić w zoologu, a nie mam za bardzo gdzie robić kwarantanny.
Z drugiej strony, skalary to będą wielkie rybska, a ja mam 50cm wysokości brutto ale za to ładniejsze.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: Anka cyganka » 9 marca 19, 18:28

Ja też mam 50 cm wysokie tylko moje to zwykle kundelki z zoologa więc jakieś wielkie nie są, jeden to nawet jest karzełek. Jak masz możliwość wziąć od hodowcy to bym wzięła żeby mogły się dobrać w parę i jedna zostawiła.

bobasxx
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 19, 12:31

Re: Reinstalacja używanego zbiornika 240l

Postautor: bobasxx » 9 marca 19, 19:08

Tak właśnie planowałem zrobić, wezmę 4 młode i jak się któreś dobiorą, to resztę oddam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości