Fzn 2 za długa rurka

Pandorka81
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 19, 17:23

Fzn 2 za długa rurka

Postautor: Pandorka81 » 10 maja 19, 17:32

Witam Was Kochani
I proszę o pomoc .
Właśnie uruchomiłam moje pierwsze akwarium 54l. Kupiłam do niego filtr Aquael FZN 2. Ma on 2 rurki do zasysania wody nakładane na siebie. Nie mieszczą mi się do akwarium. Czy mogę używać tylko jednej? Czy zakłóci to jakoś działanie filtra? To jakiś prefiltr? Ewentualnie jak to przerobić? Pokrywę pod filtr pocięłam sama, więc może i z tym dam radę. Obsady jeszcze nie mam, postoi sobie akwarium, dojrzeje, to coś kupię. Mam na razie żwirek kwarcowy 2-4mm i czekam na roślinki in vitro. :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: Hunter » 10 maja 19, 18:52

Rurki są dwie, bo są na długość oryginalnej gąbki. Na te rurki nakłada się gąbkę z dziurą w środku. Możesz zostawić jedna rurkę i zastosować mniejszą gąbkę.
Chyba, że mówimy o czymś innym to wstaw zdjęcia o jakie rury Ci chodzi ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: jurkin » 10 maja 19, 19:51

Spokojnie możesz użyć jednej, tą z podłużnymi otworami na końcu, ta druga to przedłużaka do wyższego akwarium.

Pandorka81
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 19, 17:23

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: Pandorka81 » 11 maja 19, 09:19

Coś mi się wczorajsza odpowiedź nie wysłała. Mam nadzieję, że nie zdubluje jakby gdzieś była.
Jurkin dzięki za radę, już bez stresu zostawiłam jedną rurkę ( obie miały podłużne dziurki na końcu, więc nie miałam problemu z wyborem) ;) Hunter gąbki nie miałam do rurek, są w koszyczkach. Gąbki pocięłam na pół, spód zasypałam ceramiką. Pewnie mogłabym kombinować by gąbkę pociąć i włożyć do rurki, ale na razie chyba odpuszczę, zobaczę jak działa to co wymodziłam.
Jak akwa mi dojrzeje to się pochwalę

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: osama » 11 maja 19, 10:04

Jak gąbkę do rurki? Na rurkę, aby płukać gąbkę a nie całą zawartość filtra.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: Hunter » 11 maja 19, 15:57

Pomyliłem sobie filtry, Ty pytałaś o FZN, a ja przeczyłem i odpisałem o FAN :D Ten sam producent, dwa różne filtry. Pandorka81, wprowadziłem Cię w błąd, wybacz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Pandorka81
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 19, 17:23

Re: Fzn 2 za długa rurka

Postautor: Pandorka81 » 11 maja 19, 23:01

Hunter spoko, jedną literą się różni nazwa. Najważniejsze, że wszystko działa, a ten filtr jest świetny. W życiu mi się tak dobrze nie spało, jak teraz przy szumie strumyka :)
Osama jak na rurkę? To już chyba wyższa szkoła jazdy, jeszcze w nauce do tego nie dotarłam ;) chodzi o to by np. małych krewetek czy rybek nie wciągało? Z góry przepraszam za pytania, pewnie wydają się głupie :p

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości