Wpuszczanie rybek

KrzyLis1988
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 stycznia 21, 07:37

Wpuszczanie rybek

Postautor: KrzyLis1988 » 9 stycznia 21, 08:11

Witam założyłem nowy zbiornik 200l wlałem w niego 150l wody kranowej z uzdatniaczem i 50 l wody ze starego zbiornika działa filtr aquanel 1000 . Moje pytanie czy mogę wpuścić w niego rybki na drugi dzień?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Wpuszczanie rybek

Postautor: osama » 9 stycznia 21, 08:20

Nie, absolutnie nie!
Proces dojrzewania trwa PRZYNAJMNIEJ 2 tygodnie, o ile w ogóle go zapoczątkujemy.

viewtopic.php?f=8&t=45078
viewtopic.php?f=38&t=34246
viewtopic.php?f=38&t=19510

Filtr pozwoli Ci na wpuszczenie niewielkiej obsady, generalnie jest niewystarczający.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Wpuszczanie rybek

Postautor: nsp » 11 stycznia 21, 10:21

Tak jak napisał osama. Nawet start nowego zbiornika, np. na starej gąbce (czyli gąbka ze dojrzałego zbiornika), lub na brudzie z gąbki, tak czy siak wymaga czasu. Tydzień, dwa. Kolejna sprawa, dobrze jest mierzyć parametry takie jak NH3/4, NO2, NO3. Znając te parametry, będziesz wiedział na ile pomogła woda ze starego akwarium. Jeżeli chcesz mieć stabilny start, polecam użyć Prodiobio Biodigest bez pożywki, jedną lub dwie ampułki na ten zbiornik (nie da się tego przedawkować), a jako pożywka wsypać łyżeczkę zwykłej karmy w płatkach, tak aby np. zalegała na dnie, lub na gąbce filtra. Podczas rozkładu karmy wytworzy się NH4, a bakterie zrobią już resztę :)

Z doświadczenia wiem, że ten Aquael może być ciut za słaby na ten zbiornik, chyba że nie potrzebujesz dużego ruchu wody, to powinno być ok.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości