Akwarium 25l pytania przed startem

ATR
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 21, 14:20

Akwarium 25l pytania przed startem

Postautor: ATR » 22 lipca 21, 14:30

Dzień dobry

Miałem kiedyś akwarium około 80l ale to było bardzo dawno temu. Teraz mam zamiar założyć akwarium 25l (40x25x25) i mam parę pytań co do kompletowania sprzętu.

Co do samego akwarium, mam zamiar zrobić najprostsze akwarium jak się da. Podłoże jakiś żwir + kulki gliniano torfowe. Kilka roślin mających jak najmniejsze wymagania. Do tego jakiś korzeń i kamień. Co do obsady to jeszcze muszę przemyśleć, raczej jeden bojownik, ewentualnie zamiast bojownik to kilka gupików/neonów. Bez żadnego nawożenia.

1) Czy taka belka będzie dobra? czy raczej jest to badziewie i do niczego się nie nadaje https://allegro.pl/oferta/jeneca-belka-akwariowa-sc-30-8w-30-40cm-10862383552 czy lepiej pokrywa i jakaś świetlówka?

2) Jaki filtr? Czy Pat mini będzie wystarczający? Zależy żeby było jak najciszej, bo akwarium będzie w pokoju w którym ktoś śpi. Jeżeli by była belka można dać jakąś kaskadę ale nie wiem czy wtedy nie będzie przeszkadzać w nocy...
Ostatnio zmieniony 22 lipca 21, 20:08 przez ATR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Akwarium 25l pytania przed startem

Postautor: Peter007 » 22 lipca 21, 19:58

Takie szkiełko nadaje się co najwyżej dla jednego bojownika. Gupików (a nie głupików) zaraz będziesz miał od zatrzęsienia. Dla neonów też się to szkiełko nie nadaje. A ten cały pat mini to w ogóle nie powinien być nazywany filtrem.
W drodze ku Tanganice

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości