porada dotyczaca LT

Wilczekxd
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 22, 17:57

porada dotyczaca LT

Postautor: Wilczekxd » 19 lipca 22, 18:31

Witam serdecznie z wiązki z obecna sytuacja na co się dzieje byłem zmuszony zrezygnować z mojego 3 letniego akwarium HT 200l na ziemi ogrodowej
Tak to się prezentowało Obrazek
Ale o co chodzi ogólnie został sentyment i stado rybek także chciał bym sobie założyć Akwarium LowTech plan jest taki że będzie duży korzen mongrowca ziemia ogrodowa oraz jako 1 plan plażaz piasku kwarcowego
I tu zaczynają się schody Bo nie wiem za bardzo jak to ugryźć bo przyzwyczajony jestem do HT a to inna bajka na internecie od kilku dni czytam i już mam mentlik zdania są podzielone jedni mówią że wody się nie podmienia tylko dolewa jedni piszą że powinno się podmieniać istny kogiel mogiel .
Chodzi mi o taką poradę mianowicie

- Jak często robić podmiany 1 w msc czy raz na pół roku i jak to wygląda z dolewka Bo akwarium będzie otwarte
- Czy mogę zastosować filtr zewnętrzne z gąbka ewentualnie jakiś zeolit albo wegiel ponieważ moja Obsada składa się głównie z mieczyków a one lubią brudzić a bardzo uwielbiam ta rybę i chce z nią zostać
- Czy ma to duże znaczenie że na akwarium nie będzie padać promienie słońca ponieważ geometria pokoju nie pozwala na umiejscowienie akwarium
- jaka ziemię zastosować z torfem czy bez torfu

AKWARIUM 200l

Rosliny jakie mam na start to
Hygrophila polysperma
Hygrophila sp. difformis synnema
Mech CREEPING MOSS
Nadwódka (Hygrophila salicifolia)
Microsorum mini
Nymphea stellata
Echinodorus bleherae
Cryptocoryne wendtii Brown 2x
Cryptocoryne Beckettii
anubias mini bardzo duży z HT mi został
ECHINODORUS ROSE z 2 duże rosliny też z HT
Ogólnie roslin mam tyle że całą 112l mam
wypełniona

Oświetlenie belka na power led 3w epistar własnej budowy z ustawionym światłem na 1620 lumenów

Był bym wdzięczny o wskazówki i porady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości