Nowe akwarium 112L

Kampovsky
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 września 22, 21:16

Nowe akwarium 112L

Postautor: Kampovsky » 6 września 22, 18:53

Witam na wstępie zaznaczę że wiem iż są poradniki odnośnie zakładania nowego akwa i że są podobne tego typu tematy aczkolwiek są one jakby sprzed nawet 10 lat i na pewno techniki prowadzenia akwarium uległy znacznemu ulepszeniu.
Więc z akwarystyką stykałem się już kilka lat temu ze zbiornikiem 54L w którym trzymałem 8 neon inessa i w nienagannym stanie żyły tam sobie przez około 2 lata dopóki pojedyńcze osobniki nie zaczęły zdychać - po tamtej akcji po prostu dałem sobie spokój z akwarystyką.
Na dzień dzisiejszy przymierzam się do akwarium które dostałem w spadku po znajomym dokładnie zbiornik 80x35x40 112L.
Szczegóły mojej kochanej kranówy
PH 7.5
Mam do niego na oku filtr kaskadowy AQUAEL VERSAMAX 3 do którego napewno na start gąbka + ceramika
Grzałka AQUAEL Ultra Heater 100W ( w domu niestety mam upały z rzędu 23-24 stopni także nie wiem czy będzie ona w ogóle potrzebna ale to przy zamyślanej obsadzie jest do zastanowienia)
Oświetlenie LAMPA LED SUNNY 16W Aquael (zastanawiam sie nad jeszcze jedną sztuką takiej mocy)
Z Obsady urzekły mnie DANIO PRĘGOWANE i myślę że 1-2 ławice po 10 osobników łącznie 20 chciałbym umieścić.

Podłozę UNISOIL substrat akwariowy
Roślinki
Hygrophila corymbosa
Hydrocotyle tripartita sp. Japan
Ludwigia repens

Co byście może dodali zmienili podpowiedzieli? Widziałem trochę na googlu tematów ale w każdym temacie kłótnie jakięs wytykanie innym błędów nic konkretnego ciężko znaleźć złoty środek.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Nowe akwarium 112L

Postautor: jurkin » 7 września 22, 22:20

Cześć, że swojej strony powiem Ci żebyś nie dokładał światła, te 16 wat od Aquaela w zupełności wystarczą, przynajmniej na początek. A w ogóle zmienił bym na plant, akwarium i ryby lepiej w tym świetle wyglądają, a i rośliny się cieszą.
Filtr jest ok, na zasys zaluż drobniejszą gąbkę od tych co są w filtrze, płucz ją jak widzisz że pszeplyw spada, lub co tydzień, jak wolisz, te w filtrze nie tykaj, przynajmniej co pół roku.
Obsada, na dwie ławicy za małe akwarium, ale 20 szt. danio jest ok,
Rośliny, nie wiem, sadź coś co nie wymaga CO2, i dużo światła, chyda że chcesz iść HT, ale to inna bajka i ja na tym się nie znam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 102 gości