Prośba o pomoc z glonami(?)

poziom
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 22 grudnia 22, 12:45

Prośba o pomoc z glonami(?)

Postautor: poziom » 22 grudnia 22, 12:50

Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy...
Zbiornik dojrzewa 5 tydzień. Parametry sa ok, chcę jeszcze tylko zmiekczyć nieco wodę (pod bojownika) i z tego względu kupiłem torf do filtra.
Ale...mam jakąś dziwną maź (?) brązową w zbiorniku. Nie są to okrzemki bo to się 'babrze' jak próbuję zdjąc toto na przykład z roślin. Akwarium w pokoju z oknem północym ale ustawione tak, że światło naturalne nie pada bezpośrednio. Oświetlenie LEDDY TUBE 10W SUNNY DAY&NIGHT działa 12h (8-20). Podłoże to żwirek kwarcowy a pod nim Eco Plant - Plant Growth Booster.
Korzeń wciąż 'puszcza' pleśń ale ta jest biała i na bierząco ją usuwam. Przedwczoraj wpuściłem 5x Military Helmet i coś tam sprzątają ale mam wrażenie, że ta "maź" ich nie interesuje.
Wrzucam zdjęcia z dziś. Wody jest mniej niż zwykle bo czekałem na przesyłkę, dziś ma być. Także po południu idzie do podmiany 15l wody, która już stoi kilka dni w baniakach, wywalę też włókninę filtracyjną, która jest na wierzchu (filtr kaskadowy) bo jest...brązowa od tego syfu i zmienię na świeżą. Resztę filtracji przeczyszczę (gąbka i ceramika) w wodzie spuszczonej z akwa.
Fajnie jednak byłoby wiedzieć...z czym w ogóle walczę? Czy to brunatnice?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości