Płochliwy bojownik

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Płochliwy bojownik

Postautor: Alina_33 » 26 marca 23, 17:39

Padł mi bojownik, kupiłam następnego. Jest bardzo ładny, ale straszny z niego wypłosz. Nie pływa po całym akwarium, do przedniej szyby nie podpływa. Trzyma się raczej tyłu. Na widok ludzi, czy jakiegokolwiek ruchu obok akwarium, zaraz chowa się w krzaki. Nie jest raczej na nic chory, tylko wystraszony. Je normalnie, mam dla niego granulki dla białych bojowników firmy Flower Fish, bo od zwykłych robią się im czerwone plamy na płetwach, bo zwykła karma zawiera karoten.

Mam go od poniedziałku, czyli jutro będzie tydzień. Zastanawiam się, czy on taki już będzie zawsze, czy mu może z czasem przejdzie, bo to nie jest normalne zachowanie. Spotkaliście się może z czymś takim? Ma kostkę 30L, z roślinkami żywymi, grzałką (27 stopni), filtrem Aquael Fan 1 plus deszczownia ustawiona na tylną ścianę. Nurzaniec jest długi i kładzie się na powierzchni. Tam chyba nie ma mocnego prądu.

Szczerze to nie mam skręconego filtra do minimum, być może powinnam, ale nigdy nie wiem, czy skręcenie filtra go nie psuje, albo czy nie zmniejsza to jakości jego pracy. Dzięki dużej ilości roślin, w tym na powierzchni, i deszczowni skierowanej na tył, w tym baniaku nie ma pralki, ani jakiegoś dużego prądu. Moje bojki nie mają trudności z pływaniem. Poza tym, to jak mnie nie ma przy akwarium, a światło jest zgaszone, on się zachowuje prawie normalnie. Ale wystarczy, że podchodzę do baniaka i już bojek w krzakach

Awatar użytkownika
zbysiu7
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 23, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Płochliwy bojownik

Postautor: zbysiu7 » 23 sierpnia 23, 09:02

Podejrzewam, że musi się oswoić z nowym otoczeniem, aczkolwiek może mieć na to jakiś wpływ filtr, niestety ciężko mi powiedzieć cokolwiek w tej sprawie. W sumie minęło trochę czasu, to może udało się rozwiązać tę sytuację?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości