Zielona maź,glony w akwarium

damianakwa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 23, 18:54

Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: damianakwa » 9 października 23, 19:03

Cześć wam,mam akwarium już od roku wiadomo na początku było trochę glonów ale się to po jakimś czasie ustabilizowało i woda była kryształ ale od jakiegos miesiąca rośnie mi na wszystkim zielona maź nie wiem od czego.Czyscilem już wszystko szczoteczką,dawałem preparaty na glony ale nic to nie daje bo po paru dniach mam znowu wszystko zielone.Akwarium 25l filtr Aquael pat mini,grzałka i 7w lampa LED.Podmieniam około pół wody co tydzień karmię i mięsnym i roślinnym pokarmem.Z góry dzięki za pomoc jak ktoś coś doradzi bo już nie wiem co mogę więcej zrobić

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: jurkin » 9 października 23, 19:35

Cześć, jakaś fotka tej mazi przydała by się, zgaduje że to może być śinica, ale..

damianakwa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 23, 18:54

Re: Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: damianakwa » 9 października 23, 21:41


jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: jurkin » 10 października 23, 06:07

Tak, śinica. Tutaj, między innymi, https://www.akwarystyczny24.pl/akwapedi ... warium-100 jest dobrze opisane co to jest, i co z tym robić. Od siebie dodam, jerzeli nie badasz wodę i nie lejesz nawozy, zmniejsz światło, ( przysloń czymś, zamontuj wyżej, wymień na słabsze). Trzeba to usuwać, odsysać cieńkim wężykiem, na przykład od napowietrzacza. Ewentualne restart, z dezynfekcją wszystkiego, ale nie ma gwarancji że to z czasem nie wruci.
Ps. Wyjmij muszle, ona zatwardzają wodę.

damianakwa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 23, 18:54

Re: Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: damianakwa » 10 października 23, 10:21

Ok dzięki,a jeszcze się zapytam bo czytałem,że sinice są dla ludzi też trujące,te akwariowe też?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Zielona maź,glony w akwarium

Postautor: jurkin » 10 października 23, 15:12

Jak nie będziesz ich jadł to nic ci nie będzie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości