Nowe akwarium

Venedow
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 24, 10:31

Nowe akwarium

Postautor: Venedow » 19 lutego 24, 10:55

Chcę założyć akwarium wstępnie strzelam w 25l. Będą się nim opiekować dzieci pod moim nadzorem. Przeglądałem fora aukcyjne za kompletnymi zestawami ale zawsze czegoś brakuje lub zgodnie z komentarzami sprzęt w startupie jest słabej jakości.
Szukam więc kompletu lub proszę o pomoc co konkretnie kupić.
Wstępna lista:
Akwarium 25L :
Mata pod akwarium:
Grzałka + termostat:
Filtr:
Pokrywa z oświetleniem LED:
Podłoże:
Tło za akwarium:
Mile widziane wszystkie sugestie
Ryby rośliny będę dobierał później ale również wysłucham propozycji na tym etapie

snuffkin78
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 7 sierpnia 19, 21:12

Re: Nowe akwarium

Postautor: snuffkin78 » 22 lutego 24, 15:16

Witam, nie tak dawno temu przesiadałem się na większe z 25l, więc osobiście odradzam - mały litraż więc problemy z utrzymaniem stabilnych warunków, trzymać w tym za wiele się nie da - bojownik, ewentualnie krewetki. Już lepiej jakąś 40-tkę.

Ale skoro się upierasz - akwarium z pokrywą jest dość duży wybór, można też kupić osobno. Co do pokrywy - w zasadzie kwestia gustu - pytanie co chcesz mieć jako żródło światła - czy ledy, czy świetlówki, czy może zwykłą żarówkę? Gotowce zwykle mają za mocne światło. 10-20 lumenów na litr wystarczy.

U mnie pracował jako filtr aquael fan mini plus, ale imo pat mini będzie lepszym wyborem.

Grzałka 25W starczy.


--
Pozdrawiam, Krzysztof

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości