Wypływający korzeń

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Wypływający korzeń

Postautor: headphones » 30 lipca 06, 23:34

Witam,
mam problem z korzeniem do akwarium.Korzeń został kupiony i niestety wygląda na to, że jest za lekki - unosi się na powierzchni wody. :? Mocze go juz drugi dzień, nie bardzo wiem czy moge jeszcze coś zrobić?Czytałam o wygotowaniu, ale nie jestem przekonana czy to coś da a nie chce go zniszczyć...

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Wypływający korzeń

Postautor: Jakus » 31 lipca 06, 06:53

Wygląda na to że masz kiepski korzeń i jedyne co możesz zrobić to czekać. U mnie w akwa jeden korzeń siedział 1,5 roku przyciśnięty kamieniem zanim zaczął tonąć. Wygotowanie nie zniszczy korzenia ale i aż tak wiele nie pomorze. Zostaje cierpliwość.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wypływający korzeń

Postautor: headphones » 31 lipca 06, 10:11

1,5 roku?! O mamo :shock: No to będę musiała jakoś pokombinować...

Corleone
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 06, 15:19
Lokalizacja: New York

Re: Wypływający korzeń

Postautor: Corleone » 31 lipca 06, 18:01

kup nowy kożeń k!@#$%a czy wy nie umiecie sam loicznie do !@#$%^&*() nendzy pomyśleć

.::MOD CIOSEK::.
Kolego, zajrzyj do słownika bo widze że z polskiego jezyka to ty tylko "łacine" znasz a domyslajac sie i tak tam byś porobil błędy... wiec do tej twojej ".... nendzy" troche wiecej kultury w stosunku do kobiet i innych... ... ... ... ech, te dzieci neostrady... NIE POZDRAWIAM!
63l black water
8-neon czerwony
6-kirys spiżowy
5-bystrzyk czerwony
54l-wielkopłetw wspaniały

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wypływający korzeń

Postautor: headphones » 31 lipca 06, 18:56

Corleone, forum jest od tego aby rozwiązywać problemy...gdybym stała dobrze finansowo to kupiłabym nowy korzeń...skoro to dla Ciebie takie logiczne to może mi kupisz?Jeżeli nie chcesz pomóc to możesz poprostu pominąć temat.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Arko
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 20 kwietnia 06, 16:58
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wypływający korzeń

Postautor: Arko » 31 lipca 06, 19:25

Ja radziłbym wygotować korzeń co najmniej z pół godziny (na wolnym ogniu tak żeby ledwo wrzała woda). Póżniej jak ostygnie to go do akwa i przycisnąć kamieniem no i czekać, mój przestał wypływać po tygodniu tak że może nie będzie to aż 1,5 roku.
Pozdrawiam !!! :D
84l [Ameryka Płd]
Obsada:
6 x kirysek spiżowy
2 x otosek

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Wypływający korzeń

Postautor: Jakus » 31 lipca 06, 20:06

Zawsze można tak go obciążyć kamieniami żeby tworzyło to ładną kompozycję i pasowało do wystroju...
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wypływający korzeń

Postautor: headphones » 31 lipca 06, 20:58

W środę robie "przeprowadzke" do większego akwarium i będę go urządzać, wtedy zobacze czy umiem go ładnie 'obsadzić' kamykami.... :wink: a jeżeli się nie uda to spróbuję z gotowaniem. Mam nadzieję, że uda się go ujarzmić :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Wypływający korzeń

Postautor: Dave » 1 sierpnia 06, 11:49

headphones pisze:wtedy zobacze czy umiem go ładnie 'obsadzić' kamykami....

Nie musisz przyciskać go kamieniami. Możesz jakąś mocną żyłką przywiązać ten korzeń do kamienia od dołu, a kamień wcisnąć w żwir, tak żeby nie było go widać.

Awatar użytkownika
GlonQ
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 7 czerwca 06, 06:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypływający korzeń

Postautor: GlonQ » 8 sierpnia 06, 08:20

headphones ... jeśli już tak podchodzisz do sprawy to radziłbym od razu wygotować ... - napewno to nie zaszkodzi a może pomoże ... ja swój gotowałem godzinkę i potem wrzuciłem do akwarium ale i tak dorzuciłem parę kamyszków (on ma dziurkę w środku więc była możliwość tak dociążyć że nie widać z wierzchu). Ale jak masz tak ekesperymentować to lepiej zrób to od razu , po co później wyciągać i psuć kompozycję i mącić w akwa ? ...

Corleone - dziwny jesteś jakiś - to forum i każdy ma prawo zarzucić jakiś wątek , jak nie odpowiada Ci temat to wcale nie musisz się udzielać - nikt osobiście icę nie prosił. Niekeidy banalny problem dla kogoś jest wielkim problemem dla laika !

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wypływający korzeń

Postautor: headphones » 8 sierpnia 06, 11:07

GlonQ, tak korzeń został wygotowany, niestety nadal wypływa.Jak się zdenerwuje to wyłupie w nim dziure i może to go jakoś obciąży. W każdym bądź razie nadal się moczy, staram się być cierpliwa a mam na względzie szukanie kamyczków obciążających ;))

Awatar użytkownika
GlonQ
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 7 czerwca 06, 06:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypływający korzeń

Postautor: GlonQ » 8 sierpnia 06, 21:18

ja swój kozreń kupiłem w sklepie z rybkami .... na nim była karteczka "drzewo afrykańskie - szybko tonie i czyste" ... , okazałao się że szybko nie utonęło a w dodatku okazało się że było pełne jakiegoś mułu ... tak to już jest.
myslę że najławiej byłoby poszukać jakiegoś sposobu żeby dociążyć ... starać się nienaruszać drzewa , jakoś kamyczkiem z boku a wcześniej trocę głębiej w żwirek wsadzić .... niewiem co ci doradzić ...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Wypływający korzeń

Postautor: ciosek » 8 sierpnia 06, 21:26

GlonQ, niestety wsadzenie w żwirek nie bardzo pomaga :/, oczywiscie zalezy jakiej jest wielkosci korzen, ale raczej zwirek bedzie za lekkim obciazeniem :/. najskuteczniejszy jest kamień na korzeń i bajabongo, ew moczenie w wiadrze, tylko trzeba o wymienie wody w wiadrze bo korzeń pleśnieje:/.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Wypływający korzeń

Postautor: august8 » 8 sierpnia 06, 21:28

ja z tym problemem poradziłem sobie tak że przywiązałem żyłką korzeń do płaskiego kamieniaktury przysypałem piachem, wygląda to jakby korzeń leżał swobodnie na dnie i nawet nie ma sensu sprawdzać czy jeszcze pływa czy nie :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Wypływający korzeń

Postautor: ciosek » 11 sierpnia 06, 10:28

Czarna woda czyli woda zabarwiona zwiazkami humusowymi i garbnikami które zostały uwolnione z korzenia lub kokosa. Woda przybiera lekko herbaciany do ciemno brązowego koloru.

pozdrawiam, i nie offtopicujmy juz ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości