Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Rama » 1 września 06, 13:46

Ja mam pytanie do autorki tematu...

To po co sie pytasz skoro juz wszystko wiesz... wyczytalas, widzialas, zyja ze soba...

Nie rozumiem takich ludzi. Chca uzyskac jakis konkretnych informacji, a gdy je dostaja mowia ze sa sprzeczne z tym co juz czytala, slyszala gdzie indziej...

Takie male pytanie... Ile placu maja te Twoje rybki w tym akwarium... Ja wiem ze niektorzy chca aby ryby bylo wiadac w akwarium, ale chyba nie o to chodzi ze ma byc je widac z drugiego konca mieszkania...


Co do bajecznego to moze i ma 10 skalarow... Ale nie wierze ze ma akwarium obok 500l... Napisal to zeby kazdy dal mu juz spokoj... To moja filozofia.
Gdybym mial w piwnicy akwarium 500l to nie czekalbym na nic tylko bym je stawial... Zaraz bajeczny napisze ze nie ma miejsca na nie... To Ci powiem tak. Ja bym znalazl miejsce nawet gdybym mial zrezygnowac z jednego segmentu mebli. 2. Nie kupuje sie akwa 500l wiedzac ze nie bedzie sie je mialo gdzie postawic.

adtb
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 29 sierpnia 06, 13:52
Lokalizacja: Września

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: adtb » 1 września 06, 20:11

[b]Rama, Zadałam pytanie dlatego zeby sie dowiedzic co wy o tym wszystkim myslicie... czy to co przeczytałam jest prawdziwe czy tez niee... po to jest to forum zeby wymieniac doswiadczenia i sie czegos dowiedziec albo upewnic czy wie sie toi co chcialoby sie wiedziec....[/b]

[ Dodano: 2006-09-01, 21:18 ]
Ramirez, skalarki są małe maja ok 5 cm moze nawet niee

[ Dodano: 2006-09-01, 21:25 ]
Dokupilam kiriski wiec mam ich juz 5 szt

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Dave » 1 września 06, 20:52

adtb pisze:po to jest to forum zeby wymieniac doswiadczenia i sie czegos dowiedziec albo upewnic czy wie sie toi co chcialoby sie wiedziec....

Jest też do tego, by w razie pomyłki zmienić swoje chore poglądy. oraz by zdobyć wiedzę, która ma użytek w praktyce.

Dokupilam kiriski wiec mam ich juz 5 szt

Jak zakładasz makijaż to najpierw zmywasz stary, co nie? Po nałożeniu kolejnego nie będzie wcale lepiej tylko coraz gorzej! Więc najpier oddaj w dobre ręce niepasujace elementy obsady, a potem rób stadka!

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Suonko » 1 września 06, 21:54

Dave pisze:
Dokupilam kiriski wiec mam ich juz 5 szt

Jak zakładasz makijaż to najpierw zmywasz stary, co nie? Po nałożeniu kolejnego nie będzie wcale lepiej tylko coraz gorzej! Więc najpier oddaj w dobre ręce niepasujace elementy obsady, a potem rób stadka!


:twisted: :twisted: :twisted: Święte słowa :twisted: :twisted: :twisted:

Dave ma 100% racji. Przed zakupem nowych rybek powinnaś pozbyć się części obsady.
Skalary mają to do siebie, że szybko rosną ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Rama » 1 września 06, 21:59

adtb pisze:Dokupilam kiriski wiec mam ich juz 5 szt


To jeszcze wrzuc wieloryba...

Niech Admin zablokuje juz ten watek bo co niektorzy klekna tutaj za znecanie sie nad zwierzetami jak tak dalej pojdzie.

Awatar użytkownika
Jimi
Ryba
Ryba
Posty: 106
Rejestracja: 3 czerwca 06, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Jimi » 2 września 06, 00:01

adtb pisze:Pewnie za duzo mam w nim ryb no coż ale jestem pocztkująca


A wyobrż sobie że cos takiego mówi lekarz: pacjent zmarł podczs operacji, no cóż ale jestem poczatkujacym hirugiem

Jeśli jesteś początkująca to tym bardziej powinnaś mieć skromną osadę, bo trzeba dużego doświadczenia aby poradzić sobie z jakością wody w przerybionym akwarium

hehe... wiecie co najsmieszniejsze jest to ze kazdy pisze cos innego. Widzialam wiele akwariow w zyciu i to takich wystawowych i powiem wam ze w jednym była cała moja obsada.


W akwariach wystawowych w sklepach jest znaczne przerybienie, bo rybki są tam z powodów komercyjnych, a wiadomo że rybka jak zdechnie to mniejsza strata dla sklepu niż by mieli zakładać nowe akwaria w celu rozładowanie tłoku.

Wiem, że obsady za ciekawej nie mam ale coz narazie zyja wszystkie rybki w zgodzie nie zjadają się wzajemnie wiec chyba nie jest tak źle...


Ludzie w obozach zagłady też się nie zjadali, ale czy było i dobrze?

W ksiażkach tez roznie piszą.


A czy w którejś z książek pisali że rybki mają być upczane jak szproty w konserwie? Pamiętaj że przeżyć a żyć godnie to jest różnica, a ryby może i są prymitywniejsze od nas (chociaż jak czytam takie posty to nie jestem tego pewien) to zasługuja na odrobinę szacunku, zwłaszcza jak bierzemy ich los w nasze ręce.


PS Nie pisz wszystkiego na niebiesko i wytłuszczoną czcionką bo może i mam wadę wzroku, ale wież mi że jestem w stanie przeczytać normalna trzcionkę

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Czy mogą być ze sobą takie ryby w 112l akwarium??

Postautor: Dworak » 8 września 06, 15:08

112l... no ekspert to ja nie jestem, ale rzeczywiście troche tam tłok masz w akwarium :P
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości