Przygotujcie mi akwarium :) !!!

siiq
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 15:14
Lokalizacja: Kraków

Przygotujcie mi akwarium :) !!!

Postautor: siiq » 31 sierpnia 06, 16:04

Posiadam zbiornik 240 litrów sprzęt taki jak filtry SENIOR bioN1000 i HAGEN Fluval 305 napowietrzacz TETRATEC APS 300 grzałka FLUVAL Tronic 300W wszystko stoi i czeka. Ryby chciałbym – Pielęgnice Meeka. Prosiłbym kogoś kto się naprawdę zna na tych rybach żeby stworzył mi idealne warunki dla tych ryb, może napisze mi na forum mały przewodnik albo poda swoje gg i przez gg pomoże mi krok po kroku przygotować akwarium dla tych ryb. Jestem całkiem początkujący wcześniej do tego akwarium od razu nalałem wody i wrzuciłem rybki, ale nie podobało mi się wizualnie ryby nie miały kolorów, w ogóle wydaje mi się ze to nie powinno tak wyglądać. Wczoraj wyłowiłem rybki i dałem kumplowi, sprzęt wyczyściłem, i chce zacząć wszystko od nowa. Proszę o rady na każdy temat – jakie podłoże?? jakie rośliny?? jakimi „chemikaliami” wcześniej wodę przygotować?? co dosypać do podłoża?? jak karmić?? jakie oświetlenie?? ile czasu naświetlać dziennym ile nocnym?? kamienia jakiego rodzaju aby podnieść alkaliczność wody. W tym głupim Internecie takie ogólniki piszą ze się taki leszcz jak ja nic nie dowie ;/ wszędzie są strony o pielęgnicach z Malawi ale meeki są z Meksyku wiec chyba maja inne wymagania ;] Czekam na swojego osobistego doradcę ;] Z góry dziękuje.

[ Dodano: 2006-08-31, 17:29 ]
siiq pisze:Jestem całkiem początkujący wcześniej do tego akwarium od razu nalałem wody i wrzuciłem rybki, ale nie podobało mi się wizualnie ryby nie miały kolorów, w ogóle wydaje mi się ze to nie powinno tak wyglądać.


chce poprawić zeby nikt nie myślał ze tam była sama woda ;] były kaminie korzenie rosliny. ale np nei wiem czy dobre kamienie ;/ jakeis kupilem w zoologicznym a jak czytam to gdzieneigdzie pisze ze neipowinno sie uzywac wapienie i marmorow w akwariach a gdzie indziej ze dla pielegnic powinny byc wlasnei takie do podniesienia odczynu ph wody ;/

[ Dodano: 2006-08-31, 17:29 ]
siiq pisze:Jestem całkiem początkujący wcześniej do tego akwarium od razu nalałem wody i wrzuciłem rybki, ale nie podobało mi się wizualnie ryby nie miały kolorów, w ogóle wydaje mi się ze to nie powinno tak wyglądać.


chce poprawić zeby nikt nie myślał ze tam była sama woda ;] były kaminie korzenie rosliny. ale np nei wiem czy dobre kamienie ;/ jakeis kupilem w zoologicznym a jak czytam to gdzieneigdzie pisze ze neipowinno sie uzywac wapienie i marmorow w akwariach a gdzie indziej ze dla pielegnic powinny byc wlasnei takie do podniesienia odczynu ph wody ;/

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Przygotujcie mi akwarium :) !!!

Postautor: ciosek » 31 sierpnia 06, 17:13

Zainwestuj w dobrą książkę dla początkujących z tego co widze... na pewno zaowocuje. Co z tego, że teraz powiemy co i jak, co gdzie postawic, czego użyć itp itd jak pozniej byle błahy powód a nie bedziesz wiedzial co zrobic i jak sie zachowac... Po przeczytaniu takiej ksiazki na pewno lista pytań się zmniejszy. Nie to że nie chcemy pomóc czy cos... ale na prawdę to moja osobista rada. Ja najpierw czytalem 3 miesiace i dopiero stawialem akwa. Jeżeli masz pytania to pytaj... ale do Jasnej Anielki... nie pros nas o urządzenie swoje akwa.

pozdrawiam

siiq
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Przygotujcie mi akwarium :) !!!

Postautor: siiq » 31 sierpnia 06, 17:39

heh no dobra :) wsumie masz racje ze prosze o urzadzenie wlasnego akwarium :) ale ze taka moja natura to porosze Cie moze o polecenie jakiejsc dobrej ksiazki ;] ?? tylko w wiekszosci edzie ogolnei o rybach a ja chce szczegółowo o tej ;] ??

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Przygotujcie mi akwarium :) !!!

Postautor: ala » 1 września 06, 10:48

Wygodny jesteś- słabo szukałeś. Ja znalazłem w ciągu 1 minuty. Dalej szukaj sam.
Niech Ci będzie zobacz tu: http://www.mojeakwarium.pl/../../Asp/Ry ... _meeka.asp

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości