Moczenie korzenia

wizard
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 11 września 06, 10:14
Lokalizacja: Wrocław

Moczenie korzenia

Postautor: wizard » 15 września 06, 11:53

Witam
1. Co ile czasu trzeba wymienić korzeniowi wodę (moczę go w gotow. wodzie z solą - nie gotuję bo nie mam gara XXL). To jest korzeń kupny, preparowany (czyli chyba wstępnie przygotowany???), z akacji - tak twierdzi pan Korzeniowy Sprzedawca
2. Jak będę startował z aqua to korzeń mogę wrzucić od razu po zalaniu, i niech się buja ze trzy tyg. bez rybek?
3. Czy mając korzeń muszę szczegulnie uwarzać przy doborze obsady - jakie ryby nie lubią wody z korzeniem (bo trochę zakwasza wodę i coś tam jeszcze robi ten korzeń z wodą)
4. Czy parę pierwszych zalań w/w morzna robić kranówą a na koniec gotowaną czy cały czas gotowaną, bo trochę pracochłonne to gotowanie. Dodam że moczę go w wanience do mycia bobasów, zeby był cały zakryty.
Dzięki za pomoc.
Forever Alone Immortal...

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Moczenie korzenia

Postautor: Ramirez » 15 września 06, 13:55

Korzen ze sklepu morzna od razu wrzycic do akwa ale pierw trzeba go wyplukac pod bierzaca woda. Wygotowany nie kwasi wody, a kwasi tylko z mahoniu!!

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Moczenie korzenia

Postautor: Dworak » 15 września 06, 17:45

"korzen ze skleptu morzna" według mnie "można" :P poza tym korzen ze sklepu tez plywa po powierzchni! sam taki miałem!
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

wizard
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 11 września 06, 10:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moczenie korzenia

Postautor: wizard » 15 września 06, 17:58

mój też pływa dlatego go moczę i nie wiem co ile czasu wymieniać wodę żeby się w nim jakieś bakcyle nie zalęgły
Forever Alone Immortal...

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Moczenie korzenia

Postautor: Izka:-) » 16 września 06, 16:50

nie jestem pewna ale coś mi się obiły o uszy 3 godzinki jeśli chodzi o moczenie korzenia :) ale poszukaj w necie to na pewno coś znajdziesz :)

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: Moczenie korzenia

Postautor: respire » 17 września 06, 09:10

Witam!
Weż skoro nie masz jeszcze zalanego akwa to przyczep go za pomocą przyssawek i żyłki do dna akwa i normalnie je wystartuj. puki wpuścisz rybki po jakis 2 tyg byćmoże będzie juz dobrze. i nie bedziesz sie martwił ze jakiś bakcyl sie zaplęgnie itp. bo przecież beda filtry chodziły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości