Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: ..::Robin::.. » 1 listopada 06, 11:09

Witam mam taki nastepujacy problem: Posiadam akwarium 112L i postanowilem zrobic porzadki po 2 miesiecznej przerwie poniewarz mnie nie bylo,wczoraj wymienilem ok. 2/3 wody ale widze ze po wymianie jeszcze plywaja farfocle,drobinki brudu itp. i jak sie tego pozbyc zeby woda byla czysta bo posiadam 2 filtry 1 wewnetrzny zwykly wewnetrzny Aqua flow 2-500L/h dostosowany do akwarii 50-150 L i drugi kubel Fluval 104 i jak sie pozbyc tego syfu ???? Z gury dzieki za wszelkie podpowiedzi;)))

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: august8 » 1 listopada 06, 11:20

standardowe odmulanie dna przy podmiankach (co 3-4dni) ok 20% i po jakimś czasie problem prawie że zniknie :) no i wyczyść filtry to też może pomóc.

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: michal152 » 1 listopada 06, 13:10

wyczyść obydwa filtry i włącz na maksa na okolo 1godz. tylko ustaw tak wyloty wody zeby nie rozwaliły roslin i dekoracji. To powinno pomóc :)
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: kuba!!! » 1 listopada 06, 16:00

pamietaj ze jak wyczyscisz oba filtry to bedziesz musial dodac bakteri. zostaw to akwa na tydzien w spokoju i za tydzien podmien 1/3 wody i powinno bec ok.

pozdrawiam
Obrazek

tttwm
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 4 listopada 06, 17:08

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: tttwm » 5 listopada 06, 15:08

a jak tak podlancze sie pod ten temat i jako ze ostatnia odpowiedz poruszyla rzecz o ktora chcialem sie zapytac to sie zapytam. Co zrobic w takim przypadku, gdy zajdzie potrzeba czyszczenia filtru bo np sie przypchal co zrobic z tymi bakteriami czy wystarczy ze go wyczyszcze przepucze bierzaca woda i wsadze spowrotem do wody czy co mam zrobic, zeby bylo tak wszystko cycus glancus??

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Dave » 5 listopada 06, 17:41

Jeśli płuczesz wszystkie wkłady w filtrze to możesz dodać kupnych bakterii, jeśli chcesz żeby wszystko było cycus glancus. Jest to polecane szczególnie przy dużej obsadzie. Ja tego nie robię, ale ryb mam mało, a glony ostatnio nie rosną, więc NO3 nie jest zbyt duże.

tomyszek
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 6 listopada 06, 21:57
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: tomyszek » 7 listopada 06, 15:42

Z tego co wiem to wszystke biologicznie parametry wody muszą się ustatkować . Wymieniaj raz na tydzień 20 L. wody i po pewnym czasie powinno sie polepszyć. Mi sie wydaje , że najlepiej było by zmienić filtr na Fluval 204 , ale to niestety troche koszt . :)

MarcinPoznaniak
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 28 sierpnia 06, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: MarcinPoznaniak » 23 listopada 06, 15:08

Witajcie - a propos syfu w Akwa, u mnie sprawę rozwiązało cotygodniowe odmulanie. Wiem że to mozolne, ale ja uprzyjemniłem sobie tę czynność i już nie robię jej z musu. Podłączam odmulacz (z doświadczenia jeden z lepszych to Tetratec) do filtra kubełkowego. W tym celu dużo się nachodziłem za odpowiednimi złączkami, dzięki którymi łatwo można podłączyć odmulacz do filtra bez spuszczania wody z układu. Jeśli chcecie to możecie je nabyć za pare groszy na Allegro - wystawiłem aukcje
http://www.allegro.pl/item143726585_zaw ... rysta.html
Akwarium 160l, filtr RENA XP2, Co2 - butla
Obsada: 13x Neon Czerwony, 4x Żałobniczka, 3x Prystelka, 2xZbrojnik niebieski, 1xPiskorek Sumatrzański, 2x Gurami złote, 1x Prętnik czerwony, 2x Skalar, 1x Kosiarka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości