Zepsuty test na Two

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Zepsuty test na Two

Postautor: BigFish » 18 listopada 06, 16:36

Kupiłem test z Zooleka na Tww i Two oraz kationit z tej samej firmy. No więc postanowiłem zmierzyć wode przefiltrowanej przez kationit i wyszło mi że ma 6 stopni niemieckich, a wszedzie piszą że powinna mieć 0 stopni. Drugi problem to ten że woda mierzona testem Two nie robi się czerwona tylk ocały czas jest biała a jak ilość kropli jest zbliżona na Two to woda robi się lekko zielona. Czemu nie staje się ona czerwona i potem nie zmienia koloru na zielony i czemu kationit tak słabo zmiękcza mi wode??
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: kuba!!! » 19 listopada 06, 11:20

BigFish pisze:Drugi problem to ten że woda mierzona testem Two nie robi się czerwona tylk ocały czas jest biała a jak ilość kropli jest zbliżona na Two to woda robi się lekko zielona.

nie wiem o co tu chodzi? chodzi Ci tylko o GH? czy chodzi ci o to ze mierzysz KH i woda nie zmienia koloru dopoki nie wlejesz tyle kropil ile jest stopni GH?
jesli o to, to znaczy ze KH masz nie mierzalne
Obrazek

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: BigFish » 19 listopada 06, 12:10

Chodzi mi o to, że w instrukcji jest napisane że zanim zrobi się kolor zielony (przy pomiarze Two) to woda wpierw będzie czerwona. A u mnie woda nie robi się czerwona tylko cały czas jest przezroczysta i dopiero gdy wleje tyle kropel jaką mam Two to woda się robi odrazu zielona. Mam nadzieje że mnie zrozumiałeś :D

PS. tak samo jest przy mierzeniu Tww
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: A-kara » 19 listopada 06, 15:18

Chyba wiem o co ci chodzi. Jesli woda nie jest najpierw czerwina a potem zielona tylko od razu zielona yo znaczy ze masz two 0. Znaczy to ze kationit tak skutecznire zmiekczył ci wode ze spadła do 0 :wink: Lepiej daj go mniej bo two nie powinno byc mniejsze od zera.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 06, 18:58 przez A-kara, łącznie zmieniany 1 raz.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: BigFish » 19 listopada 06, 16:18

Ale dopiero po wkropleniu około 6 kropel woda robi się z białej na zieloną. Robiłem test na 10ml wody i woda zrobiła się z białej na zieloną po 12 kroplach. Więc Two raczej nie wynosi 0
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: A-kara » 19 listopada 06, 19:02

Ale dopiero po wkropleniu około 6 kropel woda robi się z białej na zieloną. Robiłem test na 10ml wody i woda zrobiła się z białej na zieloną po 12 kroplach. Więc Two raczej nie wynosi 0


Testy zooleka na twwo i tww robi sie na 5 ml wody. Ilosc kropli ktore wlałes nie ma znaczenia. Woda najpierw powinna zrobc sie w przypadku two zielona a potem czerwona.
Nie na odwrot. Jesli woda nie robi sie czerwona znaczy to ze twoja twardosc ogolna wody wynosi 0. To tylko barwnik z odczynnika barwi wode na kolor zielony.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: BigFish » 20 listopada 06, 14:51

A-kara pisze:Testy zooleka na twwo i tww robi sie na 5 ml wody.


Wlałem te 10 ml aby zrobić dokładniejszy test i wtedy przyjołem że 1 kropla to 0,5 stopnia.

A-kara pisze:Woda najpierw powinna zrobc sie w przypadku two zielona a potem czerwona.


W instrukcji tego testu jest napisane dokładnie odwrotnie. Cytuje: "Po dodaniu pierwszych kropli następuje zabarwienie różowo-czerwone, po następnych staje się intensywniejsze, aż po kolejnej kropli zmienia się na lekko brunatne, a następnie zielone."

I tu jest mój problem ponieważ u mnie woda nie staje się czerwona itd. tylko po 6 kroplach odrazu zielona. Gdy miałem wyższą twardość (15 stopni) to było tak samo.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zepsuty test na Two

Postautor: Suonko » 21 listopada 06, 11:56

BigFish, myślę, że to pytanie jest raczej do producenta ;)
A nie próbowałeś z innym testem tego sprawdzić twardości ?? Może jakiś kolega ma test i mógłbyś sprawdzić ??
Jeżeli nie masz możliwości, to może spróbuj wodę przefiltrowaną przez kationit połączyć z wodą z kranu i wtedy zmierzyć twardość. Ewentualnie zmierz czystą wodę z kranu. Jeżeli też wyjdzie te 6 kropli, to chyba będzie znaczyło, że test jest do bani.

A-kara, testy zooleku możesz robić na 10ml wody, ale wtedy, tak jak napisał to wcześniej BigFish, 1 kroplę traktujesz jak pół stopnia. Taki myk polecał mi też kolega z Colisy, także nie jest to żaden błąd, czy coś w tym stylu ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości