Danio-"w ciąży"??? jak poznac :)

Karollka
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 4 grudnia 06, 15:51

Danio-"w ciąży"??? jak poznac :)

Postautor: Karollka » 4 grudnia 06, 15:57

Hej!
Mam w akwarium jedno danio pręgowane (samiec) i danio "kropkowane"(samica). Pływają sobie razem od ok 4 miesięcy. Zauważyłam ostatnio że samica jest taka grubsza niż była tam w podbrzuszu :). Zastanawiam się czy nie jest może "w ciązy"?. Stała sie też bardziej agresywna, zaczepia inne rybki, gania za panem samcem po całym akwarium ;). Opócz danio mam jeszcze 2 platki, 4 neonki, 4 gupiki 2 razbory i glonojada. Jeśli jest "w ciązy" to chciałabym wiedziec ile taka może trwać i ewentualnie co mam dalej robic, przeczytalam gdzies ze są potzrebne jakieś koszyczki. Proszę o pomoc, bo w tym zakresie jestem kompletnie zielona. Z góry dzięki :)
Karolka

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

Re: Danio-"w ciąży"??? jak poznac :)

Postautor: ziomal » 4 grudnia 06, 17:02

Siema!

Nie niestety twoj danio nie jest kotny( w ciazy :wink: )
Danio rozmnazaja sie jajorodnie. danio z reguly sa takie ruchliwe i plywaja w grupkach, wiec moze ci sie wydawac ze sie gonia.
koszyczki owszem stosuje sie ale nie przy rybach jajorodnych tylko zyworodnych czyli przy gupikach molinezjach mieczykach itp.

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: Danio-"w ciąży"??? jak poznac :)

Postautor: skalar11 » 1 stycznia 07, 20:03

Danio nonstop chce się romnazać i samiec goni samice samica w końcu się wkuzyla i mści się na samcu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości