Welonki

Loker12
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 grudnia 06, 11:14

Welonki

Postautor: Loker12 » 9 grudnia 06, 11:32

[glow=green][/glow][shadow=blue][/shadow] Powiedzcie mi jak rozmnarzac welonki bo nie bardzo wiem... :mrgreen: tylko prosil bim szczegulowo :lol:

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Welonki

Postautor: ala » 23 grudnia 06, 19:21

A jak duże masz akwarium? I ile masz welonów?
NIE POPIERAM ZJADANIA RYB HODOWANYCH W AKWARIUM!!!

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

Re: Welonki

Postautor: ziomal » 30 grudnia 06, 17:47

zeby rozmnozyc welony trzeba miec duze akwarium albo oczko wodne. do akwa daje sie gromadke welonow (jesli masz szczesie to trafi ci sie para ale ja bym na to nie liczyl;)) a one sie po jakims czasie tra (oczywiscie samiec z samica:) ) a potem to juz jest ikra . mozesz zostawic ja z rodzicami albo przeniesc.jesli jestes poczatkujacy to lepiej tego tak nie planuj :) rozmnazanie jajorodne nie jest takie proste :)

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Welonki

Postautor: Filip01 » 30 grudnia 06, 20:37

Ikre od rodziców trzba oddzielić i ikre pozostawić samą, bo rodzice ją zjadają
Errare humanum est...

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: Welonki

Postautor: skalar11 » 31 grudnia 06, 13:47

Udało mi się rozmnozyć welony te z podwujnym ogonem kilka krotnie w akwarium63l!Ale jest kilka problemów przes miesiąc trzeba karmić zywym pokarmem i utrzymywać temperaturę 20stopni.potem podwyszyćdo22i połozyć jakieś pudełko na dnie nad pudełkiem dać dość duzo roślin pływają cych po dwuch -3dniach powinny się trzeć gdybyś nie dał pudełka ikra opadła by i nie została by zapłodniona pudełko szer. ok 12cm. ikra jest wytrzymała i nie potrzebuje napowietrzenia anarybek 99procent przetrwania pokarm mikrowit

[ Dodano: 2006-12-31, 16:11 ]
Acha te pudełko powinno nie być jaskrawe a odległość od powieszni pudełka a powieżchnią wody 0k.15cm najlepiej aby się do niego przyzwyczaiły.Moje welonki niestety padły ofiarom dwa raZY MNIEJSZYCH MIECZYKÓW. nie wiem czy coś zrozumiałeś z tym pudełkiem niezle pomieszałem napisz. A teraz ja mam pytanie tatuś welonki zachorował nie było zadnych objaw zewnę trznych tylko przewracał się na bok a ostatniego dnia zsiwiał miał skurcze teraz druga się tak zachowuje(mamusia)

izabelka
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 08, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: izabelka » 19 stycznia 08, 23:53

hmmm...Ja tez mam za sobą kilka juz tarelek.Szczerze...nic nie robilam zeby moje welonki do tego zachęcic.To wyszlo zupelnie naturalnie.Hoduje je w akwa 60 l.Mam 2 samce i samiczke (co okazalo sie podczas 1 tarła).Oto kilka rad co robic by te rybki rozmnozyc (przynajmiej u mnie poskutkowalo:P)

1)Żyw bardzo różnorodnym pokarmem( mrozonym suchym itd)
2)Jesli masz pokrywe a wniej swietlowki to dlugo ich nie wylaczaj:P(od tego nagrzewa sie woda- i pewnie rybki przez to poczuly wiosne:P)

to w zasadzie najistotniejsze rzeczy:) Mi przyniosły już 3 tarła od grudnia:)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonki

Postautor: Tomek83 » 19 stycznia 08, 23:56

3 welony w 60l :zdziwko: biedne ryby...czy zastanawiałaś się na tym, że robisz im krzywdę w takich warunkach??

izabelka
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 08, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: izabelka » 20 stycznia 08, 16:25

Słuchaj.Krzywdy im nie robię o czym najlepiej świadczy fakt, iz doszlo w tym akwa do tarla juz kilkakrotnie.Jeśli znasz się na welonkach to pewnie wiesz,ze do tarla dochodzi tylko wówczas kiedy stworzy sie welonom wlasnie odpowiednie warunki.
Mam znajomego hodowcę, który stwierdził, że gdyby nie czuły się tam dobrze to nigdy by do tego nie doszło..Także proszę Cie, nie osądzaj i nie rób ze mnie jakiejs sadystki.Są jeszcze dosc małe i bardzo ruchliwe ( maja sporo miejsca do plywania)..Oczywiście jak podrosną sprawię im większe akwa ale na razie maja dość dużą przestrzeń.

Rozumiem krytykę pod aderesem tych którzy trzymaja welony w kulach lub kilka welonow w 10 l ....ale to to juz chyba lekka przesada

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonki

Postautor: Tomek83 » 20 stycznia 08, 16:42

To, że ryby podchodzą do tarła znaczy tylko tle, że ich życiem rządzi instynkt przetrwania, który podpowiada im, że mają się rozmnażać(już wiele razy to tłumaczyłem i wciąż pokutuje przeświadczenie, że jeżeli ryba ma tarło to oznacza, że jej dobrze; nic bardziej mylnego). A jeżeli już teraz nie sprawisz im większego lokum to Ci nie urosną tylko będą podlegać procesowi karlenia( o tym możesz poczytać na Forum i nie tylko).

izabelka
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 08, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: izabelka » 20 stycznia 08, 16:55

Hmmm...wiem,ze rybki moga skarlowaciec...ale naprawde na razie nie sa duze..Zreszta zamieszczam fotke..Nadal uwazasz,ze nie wytrzymaja w takich warunkach i za chwile skarlowacieja???

P.s:Muszli juz nie ma bo wiem,ze zatwardzaja wode.






http://www.pupile.com/pup/pup_image.asp?imgID=232459

Hmmm...instynkt owszem...no ale czemu zatem rozmnazanie welonek jest tak trudne????a w warunkach akwariowych prawie niemozliwe???Chyba nie zanik instynktu, nieprawdaZ??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonki

Postautor: Tomek83 » 20 stycznia 08, 17:11

Akwarium jest ładnie urządzone(nie zniszczyły Ci roślin??). Welony mają szybką przemianę materii, dużo jedzą, potrzebny jest wydajny filtr, szybko też rosną i dostosowują ten wzrost do otaczających warunków. Dla nas może to być nawet niezauważalny proces, a ryba zatrzyma swój wzrost lub bardzo go spowolni co odbije się bardzo niekorzystnie na jej zdrowiu, dlatego warto na prawdę zawczasu pomyśleć o większym lokum dla nich. Nie mówię tego wszystkie ze złośliwości, wszystko to ma swoje podstawy.
Pozdrawiam

izabelka
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 08, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: izabelka » 20 stycznia 08, 17:21

Rozumiem.Te weloneczki to moje oczka w głowie więc w żaden sposób nie chcę ich krzywdzić.
Szczerze, to od jakiegos czasu planuję zakup 245l akwa ( ale to bedzie w wakacje -przede wszystkim ze wzgledu na powiekszona rodzinke:))chcialabym przynajmniej ze 3,4 sztuki zostawic..Resztę będę musiala sprzedac:(Będzie to ciezkie bo bardzo sie z nimi zzylam:(
Co do roslinek to oczywiscie wiekszosc nie wytrzymala:P A to wszystko przez samiczke, bo samczyki nie dotykaja sie do roslinek.
Tylko anubias który niedawno nabylam jakos sie trzyma...Choc i to dla samiczki nie jest az tak ogromny problem:PWyrwala juz kilka lisci:P
Podejrzewam,ze samczyki nie sa takie napalone na roslinki bo daje im sporo roslinnego pokarmu w platkach.Samiczka niestety tego pokarmu nie akceptuje i wszystkie te platki wypluwa z obrzydzeniem:P a potem zneca sie nad biednymi roslinkami.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonki

Postautor: Tomek83 » 20 stycznia 08, 17:28

Spróbuj podawać warzywa, sparzoną sałatę czy coś takiego(poczytaj o takich pokarmach na Forum i w internecie) albo inne pokarmy roślinne wypróbuj. Welony nie powinny być raczej wybredne. Z roślin wytrzymałych możesz spróbować oprócz anubiasów z microsorum i z większymi i wytrzymalszymi gatunkami echinodorusów.

izabelka
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 08, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: izabelka » 20 stycznia 08, 17:34

Faktycznie:)warto z ta sałatą spróbowac.Jutro kupie, zaleje wrzątkiem i sprawdzimy czy samiczka bedzie wybrzydzac:Pbo jak na razie to tylko ona jest w tym zbiorniczku wybredna

[ Dodano: 2008-01-20, 17:43 ]
Oho:)Chyba niebawem bedzie kolejne tarlo bo samczyki zaczynaja delikatnie zaczepiac samiczke:)Jak to zwykle robią kilka dni przed tarlem:)Zobaczymy czy znowu dobrze ocenilam sytuacje:)Ostatnio przewidzialam tarlo i nawet dzien tarla:)

darus161
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 grudnia 07, 15:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Welonki

Postautor: darus161 » 20 stycznia 08, 19:13

A mam pytanie. Czy na pewno sałata to dobry wybór? Przecież sałata to „samo zło”. Wprost przyciąga chemikalia itd. Ja mam żółwia stepowego i nigdy nie odważyłbym się mu podać sałaty! No chyba, że rybką nie zaszkodzi? Wie ktoś coś o tym?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości