piana i filter do 112l akwa

suzanne
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 06, 15:45

piana i filter do 112l akwa

Postautor: suzanne » 14 stycznia 07, 17:23

Wczoraj robiłam porządek z roślinami, a dzisiaj rano pojawiła sie na brzegach akwarium piana, jest jej pełno. Z czego to może być? Mam filtr kaskadowy aquael150 i chciałabym kupić jakiś lepszy, tylko nie wiem jaki. Jaki polecacie?

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: michal152 » 15 stycznia 07, 13:08

nie wiem co to za piana. jak chcesz mieć dobry filtr to polecam kubełek, a jak tańszy to kaskadę. jednak lepszy byłby kubełek.
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: skalar11 » 19 stycznia 07, 21:11

Ja bym radził kilka słabych ,zamiast jednego wielkiego.Tak to wyczyści tylko pewną część akwarium ,a pozatym będzie lepiej dotleniona.To tylko moje zdanie,co wy o tym myślicie.

syl
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 7 stycznia 07, 12:12
Lokalizacja: Ustka

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: syl » 22 stycznia 07, 18:27

Skalar - kilka filtrów? I małą elektrownie, może wiatrową? Żartuję, owszem dużo nie ciągną prądu. Ale każdy ma kabel i zajmuje miejsce. Bez sensu. Kubełek jest super. Ja mam np. JBL 250 cichutki duża wydajność, ruch wody, że hej. po prostu super. Niestety cena jego niecałe 300 zeta to dla wielu za dużo. Kasy dużo, ale plusów bardzo dużo. Warto.



Dwóch polaków, trzy zdania :)

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: skalar11 » 23 stycznia 07, 14:00

Ale rybką to może przeszkadzać a można kupić gniazdko specialne

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: A-kara » 23 stycznia 07, 14:35

skalar11, jeszcze jeden twój post i wyjdę z siebie i stanę obok. Masz pojęcie jakie ty głupoty czasem piszesz?? Po 1: Jeden wiekszy filtr ma tą zaletę, że pobiera dajmy na to 36 w (przykładowo) , a kilka mniejszych 3x 22 w wiec większe zużycie prądu. Po drugie tych kilka słabszych ma gorsza powierzchnie filtrującą, niż ten jeden większy. Słabszy przepływ, słabsza filtrację, mniej mediów filtracyjnych, mniej wszystkiego. Zajmują od groma miejsca w akwa, już nie wspominając o tym, że dodając każdą następna "złodziejkę" (wielogniazdowy panel) narażamy się na spięcie (bo coraz więcej urządzeń działa w jednym gnieździe głównym). Jak rybom może przeszkadzać wiekszy filtr to ja naprawdę nie wiem, moje maja fluvala 204 do 112l i pomocniczo kaskadę (żeby przy czyszczeniu jednego filtra działał drugi) i moim zdaniem jest im dobrze. A fakt, czy woda jest lepiej dotleniona, czy gorzej, na pewno nie zależy od ilości filtrów. Gwarantuje ci, że lepszy efekt uzyskałbyś stosując jeden główny (większy) filtr, normalną obsadę, i optymalną ilość roślin. Albo filtr i pompkę napowietrzającą, lub deszczownię. Co do kożucha to polecam zamontować deszczownię, albo filtr powierzchniowy.


Pozdrawiam.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: skalar11 » 25 stycznia 07, 13:43

Ja tylko się zapytałem co wy o tym myślicie a żeby dawać ostrzeżenie za to że uważasz inaczej to trzeba mieć niezbyt poukładane .Jedno dostałem za błędy ortograficzne

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: A-kara » 25 stycznia 07, 20:06

skalar11 pisze:Ja tylko się zapytałem co wy o tym myślicie a żeby dawać ostrzeżenie za to że uważasz inaczej to trzeba mieć niezbyt poukładane .Jedno dostałem za błędy ortograficzne


Dostałeś 2 ostrzeżenia, za błędy ortograficzne i za wypisywanie głupot. Wprowadzasz w błąd innych i przez twoja niewiedzę ktoś może popełnić znaczący błąd i przez ciebie ktoś może np dobrać skalary do 70 l. , bo ty uważasz że skarłowacenie to nic takiego. Zresztą nie docierają do ciebie żadne argumenty, "wiesz" (?) swoje, a to juz jest tylko twoj problem, a nie moj. Poza tym twoje ostrzeżenia są za zakładanie nic nie mówiących tematów (o czym również byłes powiadamiany i których nie dało sie czytać). A zresztą zapraszam do zażaleń na moderatorów.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: piana i filter do 112l akwa

Postautor: skalar11 » 26 stycznia 07, 12:42

To że skalar w 70l akwarium nie powinien być to zrozumiałem bo dostałem wreście mądre wytłumaczenie reszta to była kicha i jak miałem inaczej myśleć a co do skarłowacenia nie uważałem ze to nic takiego bo nawet otwarłem na to nowy temat i mi wytłumaczyli przykładem .A nikt nie dostał ostrzeżenia za dyskutowanie i zadawanie pytań które mogą wyszukać w internecie . I każdy wie że należy poczekać na inne wypowiedzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości