termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Awatar użytkownika
marcinoo27
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 25 września 05, 20:50
Lokalizacja: Ostroleka

termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: marcinoo27 » 18 stycznia 07, 15:30

witam
problem - post moze okazac sie blachy dla wielu z Was ale ja mam pytanie,czy taki termometr naklejany na szybe od zewnatrz, ktory nie znajduje sie w wodzie - czy dokladnie wskazuje wartosc pomiaru ?
wskazuje u mnie 27C ale nie wiem czy czasami woda w srodku nie jest zimniejsza, pozdrawiam[shadow=orange][/shadow]
112l , 2x gupik 7x neonek czerwonych,3x molinezja ,,black molly"4xgurami dwuplamiste,2xglonojad,3xkirysek zloty,2x kirysek pstry,1xkoszatka,1x kosiarka,6x razbora klinowa, 2x mieczyk hallera

Awatar użytkownika
GoVi
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 6 stycznia 06, 22:14
Lokalizacja: Bieruń City

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: GoVi » 18 stycznia 07, 15:41

Taki termometr pokazuje temp. szyby :roll: i może mieć ok1*C różnicy niż woda jest w rzeczywistości :wink:
N.O.A-ZAPRASZAM Proszę nie spamować mi PW

chomiczy37695
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 15 stycznia 07, 18:29
Lokalizacja: katowice

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: chomiczy37695 » 18 stycznia 07, 16:04

Te termometry sa malo dokladne. Lepiej kupic takiego do srodka i wkladac go tylko wtedy kiredy che sie zmierzyc temperature, wteedy nie bedzie szpecil akwarium.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: Dave » 18 stycznia 07, 16:59

Te termometry są bardzo mało dokładne. Jeszcze niedawno takiego używałem wskazywał z dokładnością ok 1 C (w obie strony). Jednak nie wiem czemu się popsuł i zaczął wskazywać jednocześnie od 23-32 stopni C :twisted: . Teraz mam szklany i jestem zadowolony (thanks Akara).

natura_21
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 9 stycznia 07, 14:34
Lokalizacja: Olsztyn

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: natura_21 » 24 stycznia 07, 16:00

Termometry naklejane na szybę są do bani, niestety... Mój naklejany na szybę wskazuje ponad 30 stopni, kiedy grzałka z termostatem wewnątrz ustawiona jest na 24 stopnie i wiem, że temperatura wyższa nie ma prawa być... Lepiej kupić termometr wewnętrzny i nawet trzymać go wśród roślin w jakimś buszu niż skazywać się na niekonkretne pomiary.

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: Filip01 » 24 stycznia 07, 16:08

Uważam, że wewnętrzny, w miarę mały termometr nie szpeci. Nie nakleja się go oczywiście na przednią szybę. Ale na bocznej w roślinkach nie widać go prawie wcale
Errare humanum est...

Awatar użytkownika
mit44
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 stycznia 07, 22:27
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: mit44 » 24 stycznia 07, 16:33

Te termometry nie są tak dokładne jak wewnętrzne ale jeśli ktoś się uprze to może być. Według mnie nie zaszkodzi jeśli kupisz wewnętrzny.:D

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: termometr naklejany na szybe a dokladnosc pomiaru

Postautor: Pablo23 » 26 stycznia 07, 09:10

Ja mam dwa termometry (wewnętrzny i zewnetrzny) i powiem szczerze, że ten naklejany na szybę ładnie wygląda, ale nie jest dokładny. Są duże różnice temeratur, a poza tym kiedy jedt ciemno w pomieszczeniu gdzie mam zbiornik robi się czarny i nic nie pokazuje. A wewnętrzny jest oki. Teraz jest wiele ich rodzajów i jak się go da w odpowiednim miejscu jest dobrze i dokładnie. (po drugiej stronie zbiornika licząc od grzałki i nie może być wystawiony na bezpośrednie dzialanie promieni słonecznych bo bedzie oszukiwał.)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości