Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Maniek » 20 sierpnia 04, 12:47

Witam!
Zalozylem sobie akwa! Kupilem bojowniki ...samca i dwa samice. i dwa glonojady.
Samiec zaczal ganiac mi samice! az jedna schowala sie za filter i zaklinowala sie i zdechla...:( zostala tylko jedna samiczka i straśnie poszczepione ma pletwy...
Dzisiaj zalatwilem sobie 4 nowe rybki< 2 pretniki i dwa mieczyki >
(> miecyzki wiem ze para bo latwo rozroznic>> a jak rozroznic pretniki??)
noi gdzies wyczytalem ze samica tez moze ganiac inne ryby ale jest spokojna i w sumie nie wiem co z nia zrobic ale chyba ja zostawie.. Samca bojownika trzymam w sloiku i ze wzgledu na nowe ryby nie wpuszczam go!
Mam dylemat z tym samcem bo nie wiem czy sprobowac go oswoic czy raczej pozbyc??
a jak pozbyc to dopasowac jeszcze jakas parke rybe do tych co mam.. co polecacie.. (jakies kolorowe)?? <<40litrow!>>
z gory dzieki!!

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Cichy_24 » 20 sierpnia 04, 13:13

Cześć

Info na temat prętników znajdziesz na tej stronie:
http://www.akwarium.prx.pl/indeksnazw.htm

Jak do akwarium tej wielkości to polecam:
gupiki, zmienniaki (platki) lub neony innesa.

Z pozdrowieniami
i zycze powodzenia
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: mupet » 20 sierpnia 04, 13:18

samce pretnikow sa mocniej i ladniej wybarwione a do akwa 40 l moglbys jeszcze wpuscic danio bardzo sympatyczne rybcie

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Maniek » 20 sierpnia 04, 14:03

dostalem pare mieczykow.. i wlasnie widze ze pretniki to tez para:) a dzis wieczorem bede mial pare gupikow!! powiedzcie co z ta samica bojownika bo samca napewno sie pozbede!!
DzIEKI!!:):):)

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: tomeek7 » 20 sierpnia 04, 15:53

jesli juz zdecydowales sie na bojka to powinienes dokupic mu przynajmniej z 3-4 panienki, aby jego zaloty rozchodzily sie na kilka rybek. akwa powinno byc dobrze zarosniete z wieloma kryjowkami aby kobitki mogly sie przed nim schowac
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Maniek » 20 sierpnia 04, 22:16

PO jakim czasie te rybki < pretniki, mieczyki, gupiki > osiagaja aktywnosc plciowa?? jak rozpoznac ze ryby sa gotowe i zaczynaja sie przygotowywac do rozmnazania??THX

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: kuwasa » 21 sierpnia 04, 08:15

gupiki już zapewne są aktywne (samiec pływa wokół samicy) mieczyki są gotowe gdy samiec rozpocznie tańce godowe, a na prętnikach się nie znam :oops:
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Cichy_24 » 21 sierpnia 04, 09:44

Cześć

Prętniki składają ikrę, gniazdo z piany buduje samiec, który później wyciska z samicy ikrę i umieszcza w tym gnieździe. Gupiki i mieczyki to rybki żyworodne, czyli samica rodzi odrazu żywe młode, najlepiej samice, która rodzi umieścić na czas porodu w słoiku, a po porodzie wpuścić spowrotem, wtedy z jednego miotu uzyskasz wiecej młodych

Jak chcesz o cos jeszcze zapytac to wyslij mi meila na cichy_24@poczta.fm
ale odpowiem dopiero po 29

Pozdrowionka
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Maniek » 21 sierpnia 04, 13:36

Nie zauwazylem jak dotad zadnych oznak:) w sumie trzeci dzien mam te rybki:)
A gupikow jeszcze nie mam ..ale wkrotce:):)

A male pytanko o pokarm..a dokladniej to o żywy pokarm!Bo wyczytalem gdzies ze mozna kupic jaja je chodowac w sloikach! Dajcie jakies linki albo porady .. co bedzie najlepsze dla tych rybek co mam??
Z gory dzieki!
ps. wiem ze napewno mi pomozecie bo to super forum!:):):)!

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Mieczyki, pretniki i cos jeszcze...

Postautor: Locter » 23 sierpnia 04, 01:05

Maniek jak chcesz troche pobudzić twoje żyworódki do akcji to dosyp do akwa nieco soli ( 1 płaska łyżeczka na około 15 l ), zobaczysz jak twoje samczyki ruszą do akcji :D :wink: . Oczywiście w akwarium nie mogą przebywać inne gatunki, bo może im ta sól zaszkodzić (szczególnie labiryntowcom). Piękniczkowate żyją nierzadko w wodach o sporym zasoleniu i im to nie zaszkodzi, a nawet taki dodatek soli jest wręcz wskazany (niezbędny w przypadku molinezji żaglopłetwych).
Pozdro :)

P.S. - chodzi oczywiście o sól kamienną, a nie tą miałką.
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości